Sakarya Büyükşehir Belediyesinden gelişmemiş gücük

Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Koskocaman, Türkiye Öz Yetiştiricileri Birliğinin düzenlediği Marmara Kesim toplantısına katıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, toplantının Sakarya’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Önemli, arıcılığın hobiden çokça aç namına yapılması, üründe ilmî ve teknolojik imkanlar kullanılarak ongunluk ve kalitenin artırılması gerektiğini belirtti.

Balaban, devletten teşvik ahzetmek üzere arıcılığa bent ve alakayı artırmanın önemine bel ederek, teknolojinin arz iyisini uygulayarak en son seviyelerde üretimin sağlanması, eskimemiş üretim alanlarının oluşturulması ve istihsal modellerinin güncellenmesinin gerektiğine dikkati çekti.

Örnek gündeş arıcılığın oluşturulması gerektiğini vurgulayan Koskocaman, “Evvelden bunun amacıyla şartlar oluşmamıştı ancak şimdi o şartlara ve teknolojiye sahibiz. Planlı, programlı, projeli ve sistemli arkaç getirmeliyiz.” ifadesini kullandı.

Selden uymazlık gören Alandere’ye kullanılmamış köprü

Büyükşehir Belediyesi, Kocaali ilçesi Alandere Mahallesi’nde haziran ayında meydana gelen selden zarar gören, genişliği 15, 10 metre uzunluğa ehil yıpranmamış köprü yapımı üzere ihaleye çıkıyor.

Şehremaneti ekiplerince yapılan incelemelerin peşi sıra kâin yapının yeniden nesir edilmesine karar verilerek, 29 Teşrinisani Salı günü ihaleye çıkılacağı belirtildi.

Geyve’nin su kaynakları yegâne noktada toplanacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresinin (SASKİ) Yörükler Mahallesi’nde inşasını sürdürdüğü 500 metreküplük içme suyu deposuyla bölgenin su kaynakları henüz artağan kullanılacak.

Çalışmaların sonuçlanmasıyla kaymakamlık merkezi ve kasaba yerleşim yerlerine içmece suyu sağlayan 7 tetebbu kaynağı bir tane noktada toplanacak.

Akarsu kesintilerinin bile önüne geçecek proje, kısa sürede tamamlanarak bölgede içme suyu sorunu yaşanmasının önüne geçilecek.

Share: