Sakarya’da efdal kesimler beyaza büründü

– Sakarya’bile efdal kesimler beyaza büründü

Keremali Yaylası beyaz gelinliğini giydi

SAKARYA – Sakarya’dahi mevsimin önceki kar yağışıyla birlikte şehrin yüksek kesimleri beyaza büründü. Beyaz gelinliğini giyen Keremali Yaylasına gelen Yakup Pekdemir, “Bembeyaz bir manzarayla karşılaştım. Natürel güzellik ve misilsiz manzaralarla kırcı ilçeye tabiat ve fotoğraf tutkunlarının gelmelerini banko tavsiye ediyorum” dedi.

Marmara Bölgesi’nde efdal kesimlerde enerjik olmaya başlayan mevsimin önce kar yağışı, Sakarya’ya da düştü. Şehrin rakım adına sunu erdemli ilçelerinden olan Akyazı’nın Güzlek Mahallesi’nde kâin ve zirvesi bin 543 metre yükseklikte olan Keremali Yaylası yağışla beraber beyaza büründü. Sakarya’nın sunma gücük zamanda, yeryüzü yükseğe çıkılan ve misafirhanesi olan Keremali Yaylası’nda kartpostallık görüntüler oluşmaya başladı. İlçe merkezine kestirmece 45 kilometre uzaklıkta mevcut mahallede kar yağışı aralıklarla sürüyor.

“Temiz aynı manzarayla karşılaştım”

Güzelliklerini fotoğraflamak amacıyla gittiği yaylada kar yağışıyla karşılaştığını söyleyen Yakup Pekdemir, “Akyazılıyım amma ince yıllardır Muğla’bile oturuyorum. Natür fotoğrafçılığı, videografi ve lansman işleriyle uğraşıyorum. Akyazı’ya bile güz ile ilgilendiren domuzuna görüntüler fethetmek için geldim. Amma iki haftadır deli dolu olan yağış cihetiyle doğaya ayazlık imkanı bulamadım. Bugün dahi Keremali Yaylası’na karışmak istedim ve ak pak bir manzarayla karşılaştım. Çokça şaşırdım, sanırım ülkeye sakıt yer er kar yağışlarından birisi. Akyazı, Sakarya’nın saf güzellikleriyle yoğun, yeryüzü fena hâlde ilçelerinden bir tanesi. Bütün tabiat tutkunlarını, avantür severleri, foto tutkunlarını buraya davet ediyorum. Benzersiz manzaralar var ve birçok yerde keşfedilmemiş, kesinlikle kaynak ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: