Sakarya’da zincir marketler denetlendi

Sakarya’da zincir marketlerde denetim gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri, vatandaşların alışverişte ürünlere akıllıcasına zamanda, akla yatkın fiyatla ulaşması ve fahiş eşit uygulamalarının önlenmesi üzere site genelinde market denetimi yapıyor.

Ekipler, zincir marketlerde, işyeri küşat ve emek ruhsatı, sağlama ölçümleme kontrolü, sergen kasa kıymet kontrolü ve ürünlerin serencam kullanma tarihini kontrol ediyor.

Zincir marketlerin ve cümle işletmelerin ürünlerini alışılagelen değerinden yüksek satarak haksız rüşvet elde etmesinin önüne geçmeyi hedefleyen ekipler, böyle aynı tespit yapılması halinde ise durumu tutanakla İl Ticaret Müdürlüğüne bildiriyor.

Açıklamada, “Büyükşehir yerine kentin beherglas noktasında vatandaşımızın güvenli bire bir ortama erbap olması amacıyla denetimlerimize bitmeme ediyoruz. Sakarya’da stokçuluğa ve fırsatçılığa cevaz etmedik, etmeyeceğiz. Halkımızın ürüne ulaşması ve bununla birlikte akilane denk tarifesiyle aksata yapması üzere kontrollerimiz bitmeme ediyor. Serencam günlerde herhangi bir menfilik yaşamadığımız amacıyla tamam duyar işletmecilerimize teşekkürname ediyoruz.” ifadelerine düzlük verildi.

Share: