Sakat Almanya Başbakanı Schröder, Meclis’i mahkemeye verdi

Sakat Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in, görevinden sonradan namına verilen özel hakların alınmasına cebin Federal Meclis’e karşı sorun açtığı bildirildi. Schröder’in avukatı Michael Nagel, Alman Selen Ajansı DPA’evet yaptığı açıklamada, 78 yaşındaki çarkıt başbakanın, Berlin İdari Mahkemesinde Federal Sedir hakkında dava açarak, ofisinin, çalışanlarla gelişigüzel yeniden kendisine tahsisini istediğini belirtti.

Nagel’in avukatlık ofisinden mahkemeye gönderilen açıklamada üstelik Federal Sedir Bütçe Komisyonunun Schröder’in Federal Divan’teki ofisi için sağladığı ödeneklerin kesilmesi ve ofisin kapatılmasının hukuka uymaz olduğu iddia edildi.

Komisyon aracılığıyla Schröder’in “görevlerini hesabına getirmediğinin” savunulduğu tamlanan açıklamada, ancak bu görevlerin ne olduğunun kararda tespit edilmediği ve bunları hesabına getirmenin yahut getirmemenin bittabi belirlendiğinin açıklanmadığı kaydedildi.

Komisyonun aldığı kararda bambaşka sebeplerin bulunduğunun celi olduğu dökme açıklamada, kararın verilme şeklinin “mutlakiyetçi tıpkısı derebeyliğini hatırlattığı” ve bunun demokratik ayrımsız ülkede olmaması gerektiği belirtildi.

Sakat Şansölye, Rusya’nın Ukrayna’evet karşı başlattığı savaşın arkası sıra Rusya Heybet Başkanı Vladimir Putin ile yakınlığı ve ara sıra Zalim şirketlerinde görev yapması nedeniyle eleştirilmişti. Federal Meclis Bütçe Komisyonu, mayısta Schröder’e tahsis edilen ofisin kapatılmasına ve buradaki çalışanların de başka birimlere kaydırılmasına karar vermişti.

Almanya’da başvekillik yapmış siyasetçilere, görev sürelerine sınırlanmış yerine zahmetli maaşı, bire bir şube, çalışanlar, taşıtçı ve koruma tahsis ediliyor.

Sakat Almanya Başbakanı Schröder’den Türkiye’ye övgü

 

Almanya, Schröder’in imtiyazlarını elinden aldı

 

Schröder: KEZ’nin Türkiye’ye ihtiyacı var

 

Share: