Samsunspor’da maksat Pendikspor karşısında 3 nokta

Spor Kaba But 1. Kütle ekiplerinden Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, hedeflerinin değme maçı ahzetmek olduğunu, Pendikspor karşılaşmasına üstelik yengi için gideceklerini söyledi.

Eroğlu, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Dyorex Boluspor maçında serencam dakikada yedikleri golle fakül kaybı yaşadıklarını hatırlattı.

Boluspor karşısında alınan 2-2’lik beraberliğin kendilerini üzdüğünü belirten Eroğlu, “Bakir benzeri haftaya girdik ve rakibimiz Pendikspor. Samsunspor’un hedefi rastgele maçı kazanmaktır. İstanbul’a de yengi üzere gideceğiz. Hazırlıklarımız birlikte adamakıllı şekilde bitmeme ediyor. Çabucak bizim amacıyla kapalı gözüken, sakat oyuncuların fazla olması.” diye konuştu.

Moryke Fofana, Yusuf Abdioğlu ve Mucahit Albayrak’ın sakatlılarının devam ettiğini anlatan Eroğlu, ” Evren Karaman, Ahmet Sağat, Harris ve Mualla Kaan Güneren sakatlıktan yeni bundan sonra. Tanque ise anaç cezalısı. Bunlar bizim üzere haddinden fazla muhteşem oyuncular. Zira maçlara 11 gönül başlıyorsun, sonradan ilave ettiğin oyuncularla maçın seyrini değiştirebiliyorsun. Bu oyuncularımızın sakatlıkları geçtiği ant çokça elan hararetli aynı mızıka olacağız. Ekip anlamında de haddinden fazla yeterliyiz. Az Buçuk sakatlıklardan periferi etkileniyoruz.” ifadelerini kullandı.

2 oyuncunun kadro dışı bırakılması kararı

Eroğlu, Boldrin ve Novikovas’ın kadro dışı bırakılmasını dahi değerlendirerek, şunları kaydetti:

“Boldrin ile ilişkin bu süreç, sahada koruyucu antrenörümüz yanına gittiğinde başının ağrıdığını, oyuna giremeyeceğini söyledi. Tığ dahi uymazlık yapmadık ama bu proses, bizim verdiğimiz tabir, rastgele iki oyuncunun de hem performans hem de erke anlamında elan bereketli olmaları için bütün beklentimiz vardı. Burada asıl olan Samsunspor ve armadır. Hiçbir âdem armadan şişman değildir. Tığ birlikte Samsunspor amacıyla dümen kurulumuz ile böyle tıpkı değişmeyen aldık. Tıpkısı takımsak, sistem görevini yapmalıdır. Genel anlamda baktığımızda hep oyuncularla çalışıyorum ve onlarla de toplantı yapıyorum. Hep söylüyorum, şayet hedefimiz Süper Grup ise çok elan aşkın çalışmamız gerekiyor. Tabii skora yansıyan tıpkı süreç yaşamıyoruz ama başarı, bu hutut içerisindeki mücadele ile olacak. Oyuncularımdan memnunum. Sistemsel ayrımsız geçişe döndük. Az Buçuk elan çabuk oynamaya çalışıyoruz. Dolay kayran baskısı yapmaya, tempolu oynamaya çalışıyoruz. Çünkü Samsunspor hedefe gidiyorsa böyle yutturmak zorunda. Yapamayan, herkes dışında kalan oyuncularımız filhakika bizimle birlikte olamaz.”

Öte yandan kırmızı-beyazlı grup, 29 Teşrinievvel Cumartesi haset deplasmanda oynayacağı Pendikspor maçının hazırlıklarına devam etti. Beceri yönetmen Eroğlu yönetiminde müteharrik futbolcular, istinas koşusu ve hars hikmet hareketleri yaptı. Kısaca 1,5 saat süren antrenman, çift kale maçla sona erdi.

Share: