Sanatçılar, Müzisyen Itibar Şener’in Öldürülmesine Reaksiyon Gösterdi

Ankara’da cemaziyelevvel şeb bir canlılık mekanında görüntü alan müzisyen Onur Şener’in, uğradığı çevik sonucunda hayatını kaybetmesine sanatçılar reaksiyon gösterdi.

Ankara’dahi esbak aynı cümbüş mekanında görüntü düz müzisyen Haysiyet Şener, üç kişinin saldırısına uğraması sonucunda kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kip çok artist, içtimai iletişim araçları marifetiyle Şener’in öldürülmesine tepki gösterdi. Sanatçıların tepkileri şöyle:

Haluk Uzun: Kıyacı’in sağcısı, solcusu, dindarı, dinsizi, seküleri olamaz. Katil katildir. Öz Saygı kardeşimiz katledildi. Henüz müfredat ortaya çıkmadan sanıkları ayrımsız siyasal kimliğe büründürmemek lüzum! Yegâne esas var. Müzisyenler bu sorunla bilcümle karşı karşıya maalesef.

Gülben Ergen: Giydiği kıyafetten, yazdığı yol sözlerinden, sahnedeki repertuarından, fikrinden, zikrinden toplumun cümle ışıklarına zalimce, bir bir mermi sıkıyorlar!!!

Kişi Fırat: Ankara’de aynı barda, katiller istedikleri şarkıyı bilmiyor diye Değer Şener ‘i çarpma edip öldürmüş! Gecenin sonunda bardan çıkmasını bekleyip pusu kurmuşlar. Ne yazsan hangi söylesen boş. Yazıklar olsun bu düzenin geldiği yere. Ailesine sabırlar dilerim. Mekanı cennet olsun…

Soner Arıca: İstediği şarkıyı bilmediği (bilse de izah etmek zorunda mı o dahi ayrı!) amacıyla ayrımsız insanın hayatına vahşicesine serencam vermeyi bittabi tıpkısı can kuşu(lar) yapabilir!!! Bu azılı suçun cezası bir korkunçlukta balaban olmalı… Çokça dokunaklı, haddinden fazla manidar… Ahhh ki ilenme, çok üzgünüm…

Gökhan Özoğuz: Canı Bebeğiyle sarılmış ayrımsız Ağababa. Bire Bir birçok kendini bilmez sıfatsızın egosuna verdi canını, geleceğini kızının. Hangi yapsan yararsız, getirir mi bebeğine Babasını? Bu necaset ile yoğurulmuş mikroplar akla gelebilecek en kaba sözlerle …

Mustafa Sandalet: İstek şarkısını bilmediği için kahpece katledilen Öz Saygı kardeşime yağmur diliyorum. Şu fotoğrafa bakıp bu ülkede müzisyenlerin ne kadar cılız görüldüğünü anlayın! Acımasız zanlılarının üçünün bile bürokrat olduğu söyleniyor! Yaşattığınızı yaşamadan ölmeyin inşallah!

Erdal Erzincan: Bire Bir müzisyenin hayatı bu büyüklüğünde çap olmamalı. Bu vicdansızlara alın düzenli görünmek zorundayız. Parçalanmamış musahabe çevreleri aynı hassaslık göstermeli. Mesam müyorbir ve müyap ilkin kalkışmak üzere hem kurumsal hem de kişisel savaşım vermeliyiz.

Aydilge Sarp: Saygınlık Şener ünlü müzikçi, kendisinden matlup şarkıyı bilmediği ve çalmadığı üzere, mekan çıkışında, şarkıyı isteyen müşteriler aracılığıyla öldürüldü. Falsolu duymadınız ÖLDÜRÜLDÜ! Adamcağızın iki çocuğu dahi yetim kaldı. Bu zahir tıpkısı manyaklık! Bu topluma ne oluyor!

Hayko Cepkin: Ilkokul para etmezlerin, iki kelimeyi müşterek getiremeyenlerin, yalandan bambaşka tekmil kuramayanların dünyasında, malesef tıpkı emektarımızı henüz kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı, manipüle ağabey aka basitleştirdiniz. Önüne mevrut dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor.

Sevinç Eratalay: Sana kıyan yabancılar kırılsın !!!

Mahmut Çınar: Ankara’üstelik müzisyen Haysiyet Şener bardaki aynı alıcı vasıtasıyla, umu yaptığı şarkıyı çalmadığı bahanesiyle maktul. İki güzelim çocuğu var, yılların müzik emekçisi. Hangi denir bilmiyorum, sevenlerine çıdam…

Emre Işıklı: Sıradan haddinden fazla üzgünüm ne yazılsa hangi söylense yararsız! Ailesine sabır diliyorum.

Sıla Gençoğlu: Bugün Değer, ferda içimizden eksantrik biri!

Senet Şeşen: Arı insanların bu kadar amelî katledildiği benzeri ülkede daim olmak gittikçe imkansız arkaç geliyor. Bu tiksinme ortamını hazırlayanların tıpkısı dakika ilk kurtulmamız sunu şişman dileğim.

Aynur Kültürlü: İnsan hayatı bu kadar haşat olmamalı! İstek şarkıyı bilmediği üzere öldürüldü Öz Saygı Şener çok acı.

Share: