Şeb bekçisinin itiraflarının peşi sıra 3 kıya çözüldü! Aralarında Galatasaray kongre üyesi dahi var

Pendik’te 2006 yılında aynı dokuma firmasının muhasebeciliğini yapan Bülent Demir içerisinde personelin maaşları olan 80 bin liralık mülk yoğun kasa ile ortadan kayboldu. Bülent Çıpa’in cesedi, 10 bölüm sonraları bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla bağlanmış ve boğazı kesilerek öldürülen namına Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Çelik kasa ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Çipo’i öldürerek kasadaki paraları araklayan kişilere ulaşılamadı.

Bülent Çipo

GECE BEKÇİSİ DEĞME ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili belirsiz yerine mütezayit dosya, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Sektör Amirliği ekipleri vasıtasıyla kestirmece 1,5 kamer geçmiş tekrar açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada müteharrik gece bekçisi olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı soldurmak üzere A.B.E. ve Gaye Destek ile traksiyon yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Çipo’i kendilerini tanıdığı üzere öldürdüklerini belirten Mustafa M., çelik kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, fakat bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Mustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 sene geçtikten bilahare, 2014 yılında, cürüm ortağı Gaye Istinatgâh’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle gözdağı ettiğini söyleyen Mustafa M., A.B.E. ile birlikte Kasıt Dayanak Noktası’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’üstelik ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili belirsiz kendisine küsurat Tasavvur Dayanak cinayeti dosyası de kapatıldı.

GALATASARAYLI KURULTAY ÜYESİNİN CİNAYETİNİ ÜSTELIK İTİRAF ETTİ

Sorgusu bitmeme eden Mustafa M., 2018 yılından bu yana kayıp kendisine aranan Galatasaray Kurultay Üyesi hisse senedi insanı Tekin Hayırlı cinayetinden üstelik bahsetti. Uğurlu Hayırlı’yu aralarında matlup verecek meselesi mevcut M.B. isimli bire bir kişinin araba içerisinde öldürdüğünü belirten Mustafa M., henüz sonra M.B.’nin babası B.B. ile birlikte cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoyol kenarındaki bire bir alana gömdüklerini söyledi. İtiraf konusunda Mustafa M., söylediği bölgede yer göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan hafriyat çalışmalarında, Tekin Uğurlu’ya ilgilendiren naaş ve mızrap parçalarına ulaşıldı. Davranışlar İstanbul ilinde gerçekleştiği için, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE IRSAL EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., sevk edildiği adli makamlar marifetiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra zaman adliyeye atif edildi.

Bülent Dayanak Noktası
Uğurlu HayırlıShare: