Sebep, darülfünun öğrencileriyle buluştu

Saika, darülfünun öğrencileriyle buluştu

ERZİNCAN – DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Erzincan’da “Cahillik Buluşması” programında üniversiteli öğrencilerle aynı araya geldi.

AK Tümen Genel Başkanvekili Sebep, soru yanıt şeklinde gerçekleşen programda, Türk Devletleri Teşkilatının Avrupa Birliği’ne kıyasla çok henüz kullanılmamış bir düzenleme olduğunu söyledi.

Saika, tıpkı öğrencinin FETÖ ile mücadeleye ait sorusu üstüne, 15 Temmuz’un istiklale ve istikbale yönelik ağırbaşlı aynı terör hareketi olduğunu söyledi.

FETÖ’nün arkasında destekçilerinin bulunduğunu, bunları bildiklerini ve mücadelenin kıvrak bitmeme ettiğini anlatan Saika, “FETÖ dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyetlerde bulunuyor. Bu yıldırı örgütü dünyanın 150 farklı ülkesinde faaliyettedir ve bunların faaliyetleri da ne efsus kim çokça değişik. ‘Hasan Sabbah Örgütü’ tarzında bir faaliyetleri vardır.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, “Cahillik Buluşması” programında çalgı bölümü öğrencileri vasıtasıyla çalınan ve seslendirilen kâh türkülere bile eşlik etti.

Programda, Ahbaplık Fakültesi öğrencisi Azerbaycanlı Kenan İsmailzade’nin veladet gününde Saika ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile mülakat fırsatı yakaladığını belirtmesi konusunda Saika ve Tatar, programın böylecene sürpriz yaparak İsmailzade’ye veladet haset pastası kesti.

Share: