Şehidin hatırası motosikletin tekerleği çalındı

İZMİT’te 12 sene ilk şehit olan Güllabi Komando Er Onbaşı Selçuk Gökdağ’dan geriye artan motosikletin kayırıcı tekerleği, kimliği belgisiz yaşama eliyle çalındı. Motosikleti kullanan şehidin eniştesi Kamil Balkır, “Bu motor martir olan kayınbiraderimin hatırası. Ona gözüm kabilinden bakıyorum. Maddesel olarak değil amma manevi namına üzüldük” dedi.

Elazığ’ın Palu ilçesindeki Arındık Cingöz Karakolu’na 2010 yılında teröristler aracılığıyla düzenlenen saldırıda martir olan Güllabi Komando Onbaşı Selçuk Gökdağ’ın motosikleti, 12 yıldır kayınbiraderi Kamil Balkır aracılığıyla kullanılıyor. Parıltı’in berber dükkanının uğrunda duran motosikletin kayırıcı tekerleği, dün sabah çalındı. Sabah 06.30 sıralarında motosikletin yanına gelen gönül, kısaca 3 dakika uğraştıktan sonradan tekerleği sökerek alıp götürdü. İş namına geldiğinde tekerleğin olmadığını gören Kamil Balkır, güvenlik kamerasının kayıtlarıyla polis merkezine gidip şikayetçi oldu. Polis, şüpheliyi temin etmek için düzentileme başlattı.

Sabahleyin hisse senedi adına geldiğinde durumu ayırt ettiğini tamlayan Kamil Parıltı, şunları kaydetti:

“Geldiğimde motosikletin bu halini gördüm. Alışılmadık oldum, şaşırdım. Sonrasında gelişim yerimdeki güvenlik kameralarını inceledim. Orada sabah 06.30 sıralarında çalındığını fark ettim. Sonra hızla polisi aradım. Lazım işlemleri yaptılar. Alıcı kayıtlarını de verdim onlara. İnşallah bulunur. Bu motor bana Güneydoğu’da şehit olan kayınbiraderimin hatırası. 12 yıldan beri bende. Ona gözüm kabil bakıyorum. Seçkin şeyiyle ilgileniyorduk. Maddi olarak değil amma manevi yerine amiyane üzüldük. İnşallah bulup, lüzumlu cezayı verirler. Ben gelişigüzel çeşit şikayetçiyim. Lastiği ahzetmek istemiş ama o sırada farklı sistemleri dahi parçalamış. Bayağı tıpkısı beis vermiş. Ama maddi yerine hiç önemli değil. Manevi adına bize haddinden fazla büyük zarar verdiler.”

Share: