Şehidin kız kardeşi, ağabeyinin parkasını giyip beresini taktı

Şehidin kız kardeşi, ağabeyinin parkasını giyip beresini taktı

Şehit Uzman Çavuş Kürşat Sert, Elbistan ilçesinde sonuç yolculuğuna uğurlandı

KAHRAMANMARAŞ – Van’ın Çatak ilçesi kırsalında düzenlilik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada martir olan Uzman Çavuş Kürşat Sert Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde dualar ve gözyaşlarıyla akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Van İl Açıkgöz Komutanlığınca, PKK/KCK yıldırı örgütüne yönelik yerine başlatılan Şehit Toplama Aksungur operasyonu çerçevesinde Van’ın Çatak ilçesi Karataş Çukurları mevkiinde teröristlerle girilen çatışmada martir sakıt Martir Kürşat Sert üzere Elbistan ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Şehidin naaşı, ata ocağında helallik alınmasının peşi sıra törenin düzenleneceği alana getirildi. Cenaze töreninde cet Şahap ve ana Nuran Anif, bata çıka ayakta durabildi. Şehidin ablası Kübra ile kardeşleri Abdullah ve Ebrar Kaba gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kız kardeşi Ebrar, ağabeyinin parkasını giyip beresini taktı. Ağabeyini asker selamıyla uğurlayan Ebrar Sert, “Fikir şehidim, makro şehidim arkandayım ağabeyim. Ağabeyim melek oldu. Kurban olduğum’ dedi.

Baba Şahap Sert, oğlunun fotoğrafına bakıp, “Sen şehit oldun ben bile şehit babası” dedi.

Şehidin babasını İçişleri Nazır Yardımcısı İsmail Çataklı ve Bitirmiş Genel Başkan Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakçı avuntu etti.

Şehit Kaba amacıyla, Hocazade Camiinde cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze töreninde baba Akan Yıldız ve ana Nuran Anif, bata çıka ayakta durabildi. Şehidin ablası Kübra ile kardeşleri Abdullah ve Ebrar Sert de, gözyaşlarına boğuldu. Cenaze namazı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taziye mesajı okundu.

İl Müftü Vekili Şanlı Canbolat, helallik aldıktan sonra cenaze namazını kıldırdı. Şehidin naaşı, namazın peşi sıra silah arkadaşları yoluyla serencam defa omuzlara alındı. Aynı müddet omuzlarda taşınan şehidin cenazesi, gözyaşlarıyla ve dualarla Hocazade Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Cenaze törenine, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Güllabi Umumi Başbuğ Yardımcısı Orgeneral Mürtefi Çardakçı, Vali Ömer Faruk Ateşli, şehremaneti başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Share: