Şehit Gedikli Yusuf Ataş’ın Vasiyeti: “Lösemili Aynı Kız Çocuğunun Hep Masraflarını Karşılayın”

Pençe-Kilit Operasyonu’nda martir olan Gedikli Yusuf Tutturgaç’ın cenazesi memleketi Elazığ’da toprağa verildi. Şehidin arkadaşlarıyla bu arada çektiği ayrımsız videodaki konuşması ise yürekleri dağladı. Videoda vasiyetini açıklanan Yusuf Ataş, “Şayet ölürsem biriniz yahut anlaşın bir şekilde, bir tane lösemili yavru, kız çocuğu olsun, hep masraflarını karşılayın. Hayatı boyunca okulunu filan, umum değme şeyini karşılayın. Ayrımsız de anamın, babamın elini öpün, bayramlarını kutlayın” dedi.

Pençe-Kilit Operasyonu’nda martir olan Yaya Astsubay Yusuf Ataş’ın naaşı memleketi Elazığ’a getirildi. Yusuf Tutturgaç için geçmiş tören Elazığ Havalimanı’nda düzenlendi. Ataş’ın cenazesi, henüz sonradan Kovancılar ilçesine götürüldü.

Şehidin cenaze namazını İl Müftüsü Selami Aydın kıldırdı. Kovancılar ilçesindeki cenaze namazına, ailesinin birlikte Milli Defans Vekil Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Valisi Ömer Toraman, 8. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tamer Atay, İl Cingöz Komutanı Miralay Maksat Evren, İl Itimat Müdürü Celal Sel, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ömer Karişit, STK temsilcileri, askeri personel, polisler ve binlerce vatandaş katıldı.

“LÖSEMİ HASTASI BİR KIZ ÇOCUĞUNUN BÜTÜN MASRAFLARINI KARŞILAYIN”

21 yaşında martir sakıt Yusuf Ataş’ın arkadaşları ile birlikteyken çektiği videoteyp ise yürekleri dağladı. Videoda vasiyetini açıklanan Tutturgaç, şunları söylüyor:

“Benim vasiyetim… Hayatta yeryüzü çokça istediğim husus, aynı kız çocuğu istiyorum. bir tane epey kızım olsun… Şayet ölürsem biriniz yahut anlaşın tıpkı şekilde, tek lösemili çocuk, kız çocuğu olsun, bilcümle masraflarını karşılayın. Hayatı boyunca okulunu falan, cümle gelişigüzel şeyini karşılayın. Tıpkısı bile anamın, babamın elini öpün, bayramlarını kutlayın.”Share: