SELIM Öğür Genel Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, Artvin’de konuştu

DÜRÜST Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Avrupa zaman gelecek kışı zahir geçireceğini düşünürken ülkemizde çarklar dönüyor, fabrikalar çalışıyor. Seçkin zaman bakir fabrikalar ve kombinasyon sanayi bölgeleri Türkiye’da devreye alınıyor.” dedi.

Demiröz, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanlığınca Borçka Baraj Gölü kıyısındaki tesislerde planlı “2023’e Akilane Site Buluşmaları” programında, Artvin’birlikte bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

AK Tümen’nin 3 Kasım’de iktidardaki 20. yılını doldurduğunu anımsatan Demiröz, “Yönetimi devraldıktan bilahare 20 sene savaşım veren SELIM Parti öncelikle vesayet ortaklarını çökertti. Bu vasilik ortakları kim matbuat vesayeti, sermaye vesayeti, önem vesayeti, bürokratik vesayet, askeri vesayet, vesayet vasilik. ‘Hiçbir molekül eskisi kabilinden olmayacak.’ diyen Sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte dediği kabil bu vasilik odaklarının hep Türkiye’den sökülüp atıldı.” diye niteleyerek konuştu.

Demiröz, DOĞRU Tümen iktidarında ülkenin herhangi bir yönüyle kalkınma hamlesi içerisine girdiğini belirterek, 20 yılda Türkiye’nin haddinden fazla gür aynı noktaya geldiğini söyledi.

Bu süreçte demokrasi, özgürlükler alanında çok iyice işlemler yapıldığını, yatırımlarla Türkiye’nin zenginleştiğini kaydeden Demiröz, “15 seçimi sıkışık kazanan dünyada ihtimal birlikte bir tane tümen, biricik sivil topluluk kuruluşu, 12 milyon üyesi olan bir parti kendisine dünyada saraka sahibi olan ayrımsız AK Öğür. Biz 20 yıldan sonraları neler yapabileceğimizi, Türkiye’nin 100 yılının bundan sonra ne olacağını kesinlikle 85 milyon insanımız ile alay malay hem dünyaya hem talih yaşayanlarına izah yazar onları da kandırma edecek şekilde 16. seçime gidiyoruz. İnşallah 2023’te Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçip Halk İttifakı ile bu arada bu ülkeyi birçok yıllara taşıyacağız.” dedi.

“165’e andıran ülkeye keyif malzemesi yardımı de yaptı”

Tekmil dünyayı etkileyen müstevli ve ardından yaşanan Rusya ve Ukrayna savaşı ile beraber dünyadaki ticari gelişmeler ve ekonomideki duraklamanın Türkiye’da bile hissedilir kuzuluk geldiğini anlatım eden Demiröz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ekonomik problemleri belki üstelik sunma şen aşabilen yahut aşacak olan ülkelerin başında Türkiye geliyor. İzlediği keyif politikalarıyla salgını haddinden fazla dolgunca ayrımsız şekilde atlatan Türkiye, özlük vatandaşları dışında bu ülkede olup üstelik öz ülkelerine gezmek isteyenleri ülkelerine götürdü. Dışarıdaki vatandaşlarımızı de yurda getirdi. Antrparantez 165’e mail ülkeye sağlık malzemesi yardımı de yaptı. Sonrasında kavga sırasında hem Avrupa hem Rusya ile izlediği yöntem çerçevesinde dünyada adından kortej ettiren liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın zihin dolu davranışı ile ülkemiz savaşın getirdiği sıkıntıları bertaraf edecek ayrımsız durumda. Avrupa zaman ati kışı zahir geçireceğini düşünürken ülkemizde çarklar dönüyor, fabrikalar çalışıyor. Seçkin gün eskimemiş fabrikalar ve kombinasyon endüstri bölgeleri Türkiye’birlikte devreye alınıyor. Her ne kadar ‘Fabrika kuruldu gören var mı?’ diyenler olsa birlikte Türkiye’birlikte herhangi bir dönüş fabrikalar açılıyor, tevhit endüstri bölgelerinde çalışan sayımız şu anda Türkiye’da 31 milyon kişiyi sabık ve üretken benzeri ülkemiz var.”

Demiröz, Türkiye’üstelik uran endeksinin yüzdelik 76-77’lerde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bizim çıktı yapacağımız elden sıkıntılı gelirli grupların gelirlerini yükseltmek ki buna da alınan tedbirlerle Meclis’te aldığımız yasalarla alelacele devam ediyoruz. Enerji çok pahalı olmasına karşın doğal gazlarda bugün evlerde yüzde 83’ünü ululuk finanse ediyor. Yüzdelik 17’sini vatandaştan alıyoruz. Uran kesiminde, KOBİ’lerde yüzde 75’ini katıksız gazın desteklenmiş ediyoruz, geriye artan yüzde 25’ini sanayiciden alıyoruz. Elektrikte yüzde 65’ini sübvanse ediyoruz. Tığ bu şekilde ülkemizdeki insanlarımızın bu sıkıntıdan tıpkısı an geçmiş geçerek 2023’te çok daha şen bire bir seviyede yaşantısını sürdürmesini sağlayacağız.”

Vedat Demiröz, konuşmasının arkası sıra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Programa, DOĞRU Fırka Artvin Saylav Erkan Balta, Kars Saylav Yunus Kılıç, Giresun Milletvekili Paha Okumuş, Ardahan Saylav Orhan Atalay ve ara sıra MKYK üyeleri bile katıldı.

Share: