Serencam dakika haberleri! Selendi’de 14 milyonluk yatırım lahzada yükseliyor

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Selendi kaymakamlık merkezinin evsel kalifiye atıksularını paklamak üzere 14 milyon TL yatırımla ilçeye kazandıracağı müstakbel dirim bilimsel atıksu tasfiye tesisinde düz yazı çalışmaları birlik hızıyla bitmeme ediyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Atıksu Arıtma Tesisi sıfır ilçe kalmayacak hedefi ile Atıksu Tasfiye Tesisleri yatırımlarına sonuç atiklik bitmeme ediyor. MASKİ’nin 14 milyon teklik yatırımla hayata geçirdiği Selendi İleri Dirim Bilimsel Atıksu Tasfiye Tesisi’nin yapım çalışmaları sürüyor. Geçtiğimiz aylarda çalışmalarına başlanan Atıksu Arıtma Tesisinde betonarme imalatları tamamlandı. Mekanik ve zindelik imalatlarına başlandı. 10 bin eşdeğer nüfusa hizmet verecek olan tesiste günde 840 bin metreküp atıksu arıtımı yapılacak.

İlçeye mehabetli bire bir yatırım

Daha saf ve daha yaşanabilir tıpkısı Manisa için Atıksu Tasfiye Tesisi olmayan kaza kalmayacağını ve Selendi tarihinin yeryüzü nazik yatırımının yükseldiğini belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Manisa Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün hedefi doğrultusunda Gediz’i balık tutulan günlerine duyurmak yerine çalışmalarımızı parçalanmamış hızıyla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Selendi İleri Dirim Bilimsel Atıksu Tasfiye Tesisimizde de yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tesisimiz 14 milyon TL yatırım bedeline sahip.” dedi. – MANİSA

Share: