Sıcaktan bunalanlar Barış Gölü’ne akış etti

Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne akış etti

ELAZIĞ Elazığ’birlikte sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesiyle hafta sonunu birlikte okazyon bilici vatandaşlar, Sulh Gölü’ndeki plajlara atak etti.

Elazığ ve bölgesinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve genişlemek talip vatandaşlar ise hafta sonunu bile okazyon düşünülerek Sulh Gölü’nün kıyısında kâin plajlara akış etti. Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman ilkin görünmek için çevre illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları zımnında Sulh Gölü’nü tercih ediyor. İki cezire ve gizli kenti bulunan Hazar Gölü çevresi, otelgarni, kamp çadır alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Hazar Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, bahir bisikleti, bölge turu kabilinden imkanlar birlikte sağlanıyor.

Havanın yunak olduğunu tamlayan Emrullah Dinamik, ” Diyarbakır’dan buraya açılmak amacıyla geliyoruz. Sivrice güzelce bir düzlük. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar amacıyla uymazlık oluyor. Kilolu havalarda buranın havası bize haddinden fazla bereketli geliyor” dedi.

Tuğba Dilli, “Elazığ’dan geldim. Hava ve Sivrice haddinden fazla iyicene. Bu yıl hamam gidiyor. Gölde serinliyor ve sunturlu aralık geçiriyoruz. Ulus Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya başvurmak adına burayı tercih edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini aktaran Bulunmaz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili fırsat düşünülerek buraya geldik. Gelgel hamam. Mıntıka anlımda üstelik Elazığ yunak tıpkı şehrimiz. Bizde ferahlamak anlamında kaçamak adına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: