Şiddetten kaçarak sokakta mütezayit esas ve 4 çocuğuna arkalama eli

İzmir’in Konak ilçesinde hayat dolu ve eşinden ivinti gördüğü iddiasıyla evinden kaçarak sokakta artan yabancı uyruklu esas ve 4 çocuğu, İzmirli hayırseverler ve emniyetin sayesinde otele yerleştirildi.

Suriye’deki çöz savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve İzmir’in Han ilçesinde tüvana R.M. (28), iddiaya bakarak kocasından hüküm gördüğü gerekçesiyle çocukları S.M.A. (7), A.M.A. (5), A.M.A. (4) ve S.M.A. (2) ile beraber evini ayrılma etti. Biilaç eş, 4 çocuğuyla birlikte bir yorganın üzerinde parkta kalmaya başladı.

Görüntüler toplumsal medyaya düştü, hayırseverler yardım eli uzattı

Dört alelade çocuğuyla birlikte sokakta mütezayit kadının görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması üstüne İzmirli vatandaşlar harekete geçti. İzmirli hayırsever Berrin Güner ve İzmir Toplumsal Metal ile Savaşım Derneği (İZTUMED) Başkanı Bedri Dik, Konak İlçe Güven Müdürlüğü ekiplerinin bile sayesinde R.M. ve çocukları bulundukları yerden alarak bire bir otele yerleştirdi. Antipatik havada dışarda küsurat ve tıpkısı yorganla hayatta kalmaya çalışan temel ve çocuklar, geceyi yerleştirildikleri otelde geçirdi. – İZMİR

Share: