Siirt Sağlık Müdürü Varlık “misafir asıl uygulaması” ile ilişik bilgi verdi

Siirt İl Esenlik Müdürü Erol Emre Variyet, kırsalda eğleşme eden ve doğumu mümasil olan kadınları, konuk anne uygulamasından faydalanmaya nida etti.

Ömür, yaptığı açıklamada, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde muteber programla, hamilelerin doğumlarını hastanede gerçekleştirmelerinin ve afiyet personelinin yardımını almalarının amaçlandığını söyledi.

Ailelerin dar hava koşullarında yollarda mahdut kalmamaları üzere uygulamanın kış şartlarına bakarak güncellendiğini anlatım fail Vücut, şunları kaydetti:

“Aplikasyon ile suratsız abuhava koşullarının ulaşımı imkansız hale getirebildiği bölgelerdeki gebelerin ve toplumsal sebeplerle veladet esnasında afiyet kurumuna erişimde sorun yaşayabilecek gebelerin tayin edilerek, planlanan merkezlere nakledilmesi hedefleniyor. Gebe kadınların konaklatılması, sayrılarevi şartlarında doğumlarının gerçekleştirilmesi, veladet sonrası temel ve bebeğin sağlık durumları makul kuzuluk geldikten bilahare evlerine götürülmesi sağlanmaktadır. Konuk temel uygulaması kapsamında henüz yarar koşullara nida edilen fakat mütenevvi sebeplerle ve evdeki ayrıksı çocuklarına bakacak kimsenin olmaması dolayısıyla konaklamayı akseptans etmeyen gebelerimizin familya hekimleri yoluyla takipleri yapılmaya bitmeme edilmektedir.”

Share: