Siirt’te yakalanan tefecilerin evlerinde haddinden fazla sayıda tapu ele geçirildi

Siirt’te yakalanan tefecilerin evlerinde çok sayıda tapu ele geçirildi

SİİRT – Siirt İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğü görevlilerince şehir merkezinde tefecilere müteveccih düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına makbuz.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Uğraş Başkanlığı koordinesinde yürütülen, Siirt İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğü görevlilerince tefecilik konulu sormaca çerçevesinde 7 bed şahsa yönelik Siirt site genelinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Faizcilik yönünde bir nice suç kaydı bulunan N.Ş., M.N.Ş., İ.S., H.S., H.S., N.Y. ve A.Y. isimli şahısların maddesel sıkıntıları kâin vatandaşların zor durumlarından yararlanarak yüksek ürem karşılığında mal verdikleri, ürem karşılığında dünyalık düz vatandaşlara ilişkin dünyalık varlıklarını üstüne geçirmeye çalıştıkları, bu sebeple bile çokça sayıda vatandaşımızı kıygın ettikleri değerlendirilen keleş şahıslara ilgili hisse senedi yeri, ikametlerde ve araçlarda yapılan aramalarda; haddinden fazla sayıda tapu ve tapu fotokopisi, bir nice banka dekontu, faiz ile verdikleri paraları kaydettikleri değerlendirilen birçok dijital materyale halk konulmuştur. Berbat M.N.Ş., İ.S., H.S., N.Y ve A.Y. isimli eşhas adli işlemleri olmak üzere gözaltına alınmıştır. Kayıp 2 şüpheliyi taharri çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Share: