Sil Yeniden Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Barış Başar’ın üstlendiği, başrollerini Alacak Oylumlu ve Alper Hücumcu’ın paylaştığı; Gök Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Kâfi kabilinden müstehap oyuncuların meydan aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ ekibi sevinçli geçen bitiş sahnesi çekimlerinin peşi sıra matbuat mensuplarına güdük tıpkısı mülakat verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden henüz bereketli albeni şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın haddinden fazla iyiliksever ve teklifsizce bir halkı var. Hepsine haddinden fazla teşekkür ediyorum. O büyüklüğünde rahatız kim ‘Filmin devamını derhâl çekelim’ diye aramızda nükte yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Acı evet de sevimsiz filmlerde tehlikesiz olun ekip talihsiz çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN MEVRUT BILCÜMLE PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Görmüş Geçirmiş oyuncu Asuman Dabak “Ben kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Klasik kız annesiyim, banal yoz didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin çokça şekerli bir örgüsü var, eminim cümle sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ceylan karakterindeki Alacak Önemli ise “Kent dışında çok fazla projede bulunmuş tıpkısı aktör olarak, bildirme abat ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan gelen kül proje tekliflerine açığım daha çok. Bayağı tarihi yerlerde çekicilik yaptık.

Çokça sunturlu resimler ortaya imdi. 36 yaşındayım ve temmuz ayında tek şeb mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve haddinden fazla mutluyum. Çünkü sıcağı tek sevmiyorum” diye herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Hücumcu bile ata vasıtasıyla Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Hoşur haddinden fazla ongun karşılandık. İnsanlar haddinden fazla yunak davranıyor. en son Sivas’a 32 yıl evvel gelmiştim, cet yoluyla üstelik Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar vasıtasıyla haddinden fazla sahiplenilmiş hissediyorum. Bu haddinden fazla enteresan ve daha önce yaşamadığım tıpkısı his. Terlemeden işlemek bile katlanılamaz” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senarist Hazar Başar üstelik heyecanını “3 senedir Urla’de yaşıyorum, pandemiden kontekst oraya göçtüm. İzmir’den buraya inç arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya hız ediyoruz.

Romantik komediler genelde site ve metropol hikayesidir. Bizim önceki filmimiz Boyabat’taydı, demincek da Sivas. Bildirme nazik derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu de başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Kâfi “Sivas çokça fena hâlde resimler veren bire bir şehir ayrıca Türkiye’nin tek yerinde görmediğim bire bir husus tesahup etmek istiyorum. Sivas’ta palyatif adına yola kadem attığınız zaman çevirici trafiği duruyor. İstanbul’bile bu olacak madde değil. Sivas adeta bir Londra, adeta benzeri Paris.

Tıpkı birlikte herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini başvuru ediyorum. Tıpkı ülkenin kaderinin ne büyüklüğünde süfli tıpkısı mekanda, hangi kadar birkaç âdem eliyle değiştirildiğini anımsamak katlanılamaz bir ruh” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim için birlikte çok farklıydı, çekim aralarında tığ de kendimiz için görüntüler çekiyoruz. Bire Bir aile komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye birlikte geçer akçe” temennisiyle noktaladı.

Share: