Simitte gramajlar fire artık

Samsun’da polis denetiminde gâh fırınlardaki simitlerin gramajları yarım yamalak çıktı. 9 düğürcük fırınından 2’sine ikaz verildi, 1 fırına ukubet uygulandı, gramajı az olan 41 simit müsadere edildi.

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe merkezindeki simit fırınları denetledi. Hıfzıssıhha, cevaz ve gramaj denetiminde 9 fırından 2’sine katışıksızlık ve hijyen üzerine uyarılarda bulunurken, 1 simit fırınına ise cezai işlem uygulanıp gramajı eksik olduğu belirleme edilen 41 skor simit müsadere altına makbuz.

“Halkımızın sağlığını önemsiyoruz”

Vatandaşların sağlığı üzere rutin denetimlerin aralıksız devam edeceğini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Şehremaneti yerine halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Vatandaşların güvenli ve zinde mahsulat tüketebilmesi üzere denetimlerimizi mütemadi sürdürüyoruz. Ekiplerimiz teftiş yaptıkları fırınlarda, hijyen, gramaj ve personel temizliği kadar kurallara namünasip fırınlara vacip uyarılarda bulundu. Bundan ahir süreçte birlikte vatandaşlarımızın sağlığını ait yekpare konularda denetleme çalışmalarımız mütemadi bitmeme edecektir” dedi. – SAMSUN

Share: