Sinop’ta okul önlerindeki arızi geçitlerinde satır arası ve aranjman

Sinop’ta ekol önlerinde mevcut bulaşan geçitlerinde anıştırma ve düzenleme gerçekleştirildi.

Ada Mahallesi’ndeki Şehit Halil Özdoğru Ortaokulu önünde gerçekleştirilen programda, okul önündeki arızi geçidi, öğrenciler ve tören düzeni üyelerince yeniden işaretlenerek boyandı.

Programa katılan Sinop Inanma Müdürü Tarıkhan Çetiner, gazetecilere, yaptıkları etkinlikle önceliğin muvakkat olduğunu tıpkı nöbet daha vurguladıklarını söyledi.

Çocuklara bulaşan geçitlerini lacerem kullanacakları yönüne bilgi verdiklerini anlatan Çetiner, “Kentte bulunan birlik okullar civarında gelgeç önceliğini nail olmak için uygulamalarımıza bitmeme ediyoruz. Alelhusus sürücüleri tetik olmaya çağırıyoruz. Yer işaretlemelerini dikkate alarak araçlarını güvenli şekilde sürmelerini bekliyoruz. Antrparantez beş, ortaokul ve liselerde ekol kolluk görevlileri görevlendirdik. Daim ekol idaresiyle bildirişim halinde olan görevlilerimiz var. Haftada aynı ziyaretlerini birlikte gerçekleştirerek, öğrencilerimizin evlerinden çıkışı ve tekrar evlerine dönüşüne kadar olan güzergahlarda lüzumlu servis lazım düzenlilik yönünden güvenliklerini personelimiz ile sağlamaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çetiner, kent genelinde eğitim bilimi tedris döneminin erinçli geçmesini icat etmek üzere 24 saat görev başında olduklarını vurgulayarak “Velilerimiz eğitim tedrisat döneminde huzurlu ve güvenli şekilde çocuklarının güvenliğinin sağlandığına emniyetli cins.” dedi.

Programa CHP Sinop Saylav Sulh Karadeniz, Şehremini Sulh Ayhan, Ardahan Şehremini Faruk Demir ile özge ilgililer katıldı.Share: