Sinop’taki silahlı kavganın tarafları adliyeye gönderme edildi

Sinop’taki silahlı kavganın tarafları adliyeye atıf edildi

SİNOP – Sinop’un Erfelek ilçesinde geçmiş bölüm bire bir kişinin ölümüne, iki kişinin ise yaralanmasına sebep olan silahlı kavganın taraflarından 10 hayat adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Sinop’un Erfelek kaymakamlık merkezinde 7 Aralık’ta aralarında düşmanlık bulunan iki kadro beyninde aday ağız dalaşı imdi. İddiaya göre, kavganın büyümesiyle taraflardan N.E. tabancasını ateşledi. O tam bölgeden sabık ve merminin eski etmesiyle yaralanan Erdal Çıpa, O.Ö. ve bıçakla yaralanan G.E. fenomen namına mevrut sağlık ekiplerince Sinop Atatürk Oran Hastanesi’ne atıf edildi.

Erdal Demir, burada yapılan cümle müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yanlar ise emniyette gözaltına alındı. Şahısların üzerinden sâdır 3 sayı ruhsatsız tabanca ve kavgada mergup benzeri bıçağa bile halk konuldu. Demir’in cenazesi ise defnedilmek amacıyla memleketi Rize’ye gönderildi.

10 dirilik adliyeye irsal edildi

Soruşturmayı bütünleyen Sinop İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane ekiplerince iki gruptan mecmu 10 sevimli Sinop Adliyesi’ne sevk edildi.

Share: