Şırnak’ta Tenis Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Topluluk Şampiyonası müsabakaları sürüyor

Şırnak’ta Tenis Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Topluluk Şampiyonası müsabakaları devam ediyor.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonunun bindi ve koordinasyonu, Il, Uray ve Şırnak Üniversitesinin katkılarıyla üniversite yerleşkesinde planlı şampiyonaya, 20 ilden 37 avrat, 63 erkek takımı kalkmak amacıyla 400 sporcu katılıyor.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sakıncasız Erkan, AA muhabirine, Şırnak’ın son dönemde ulusal ve uluslararası alan topu turnuvalarına eş sahipliği yaptığını söyledi.

Üniversitelerinde arsıulusal müsabakalara karı sahipliği yapılabilecek tesislerin olduğunu aktaran Erkan, şöyle devam etti:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı, Valilik, Uray ve üniversitenin eş projeleriyle turnuvalar düzenleniyor. Daha önceki Cudi Cup ulusal ve uluslararası turnuvaları yapıldı. Demincek ise Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya Bando Şampiyonası oynanıyor. Bilcümle tesislerimizi sporculara ve federasyona sunmuş durumdayız. Şırnak Üniversitesi kendisine yılda 3-4 alan topu turnuvasına ev sahipliği yapıyoruz. Burada güzelce müsabakalar oynanıyor. İnşallah ileride elan güzelce turnuvalara aile sahipliği yapacağız.”

Etkinliğe Şanlıurfa’dan katılan sporculardan Nazlıcan Eken, organizasyonda böke olmayı hedeflediğini belirtti.

Batman’dan mevrut Ilişik Çıpa, Maşrık ve Güneydoğu Anadolu Şampiyonasına takım kendisine katıldıklarını söyledi.

Hedeflerinin bökelik olduğunu nâkil Tabiiyet Demir, “Oynadığımız maçları kazandık. Buranın çok adamakıllı benzeri atmosferi var. Burada şampiyon olacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Tenis müsabakaları, 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek.

Share: