Şişman Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı Kavak, Bölge, Vezirköprü ve Çarşamba’da kutlandı.

Kavak Atatürk Meydanı’nda planlı törende, Atatürk Anıtı’na Ilçebay Faruk Atar ve Şehremini Vekili Abdullah Öksüz’ün çelenk sunmasının ardından ocumak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İlçe Kurnaz Komutanlığından Uzatmalı Çavuş Yüksek Kurgu, günün mazmun ve önemini tamlayan bir enformasyon yaptı.

Öğrencilerin koşma okuması ve konuşmaların peşi sıra tören, Kaymakamlıkta tebriklerin kabulüyle sona erdi.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Ekinci, İlçe Bitirmiş Başkan Vekili Gedikli Mümessil Başçavuş Hüseyin Koyuncu, Inanma Başöğretmen Vekili Komiser Seyfettin Güveli ile kat amirleri, sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bölge

Kesim’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı zımnında Ilçebay Cengiz Nayman, CHP Samsun Milletvekili Eksiksizlik Kaptan, Nahiye Şehremini Sebahattin Özdemir ve Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulü sonrası Mehmetçik Meydanı’ndaki törende Atatürk Anıtı’na Kaymakam Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay ve Havza Şehremini Sebahattin Özdemir çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cingöz Astsubay Çavuş Emre Aslan, günün mana ve önemini belirten müşavere yaptı.

Törenin arkası sıra, Kaymakam Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Altay, Kesim Şehremini Sebahattin Özdemir ve protokol üyeleri Toprak Atatürk Evini Müzesi’ni mülakat etti.

Ziyaretin böylecene İlçe Müftüsü Mehmet Fer tarafından Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, cebe arkadaşları ve şehitleri için yakarış okundu.

Vezirköprü

Vezirköprü Kaymakamlığında, 30 Ağustos Utku Bayramı zımnında, Ilçebay Halid Felek, CHP Tokat Saylav Kadim Durmaz, Belediye Reisi İbrahim Ilişkin Edis ve Cumhuriyet Altını Savcısı Hakan Özme tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün valör ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Çavuş Yenmiş Tekiş yaptı.

Konuşmanın ardından Atatürk Ortaokulu öğrencisi Fatmanur Dursun koşma okudu. Merasim sonunda dolgun ışık çektirildi.

Törene, Vezirköprü Uyanık Kalıp Karakol Komutanı Gedikli Kıdemli Astsubay Başçavuş Serkan Tevazulu, İlçe Güven Müdürü Rıdvan Belletici, amme hava ve kuruluşlarının müdürleri, siyasal parti kaymakamlık başkanları, meslek müdürleri, sarıklı ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Çarşamba

30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle Çarşamba Belediye Meydanı’nda merasim düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından tırsmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Günün deme ve önemini belirten konuşmayı ise Asteğmen Ömer Faruk Işık yaptı.

Törene, Kaymakam Şükrü Yıldırım, Çarşamba Uray Başkanvekili Ümit Kavraz, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şanlı Naci Kaya, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, itimat mensupları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Share: