Şişman Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı nedeniyle törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Vali Zülkif Görgüsüz aracılığıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, arkası sıra kaçınmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda devam fail törende, Ilbay Görgüsüz ile Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Nihat Antipatik, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Umum Oyunları ekibinin gösteri yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu konser verdi.

Program, tören geçişinin ardından sona erdi.

Törene, DOĞRU Parti Umumi Komutan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İYİ Tümen Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Itimat Müdürü Ömer Urhal, İl Bitirmiş Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Sahil Düzenlilik Karadeniz Nahiye Komutanı Miralay Ahmet Keleş, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu eliyle çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra günün anlamını tamlayan meşveret yapıldı.

Törende şiirler okundu. Umum oyunları gösterisinin ardından geçit resmi yapıldı.

Törenlere, AK Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Heyecan Zengin, YANLIŞSIZ Parti Tokat Milletvekili Mustafa Aslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda devam etti.

Vali Avni Şarap ve Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının ardından çekinmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Serbest Yılmayan, günün mazmun ve önemini belirten konuşma yaptı.

Öğrenciler vasıtasıyla şiirlerin okunmasının ardından ahali oyunları ekibi eylem sundu.

İl Açıkgöz Komutanlığı arama kurtarma köpeklerinin gösterisi içten izlendi.

Program, merasim geçişiyle sona erdi.

Törene, YANLIŞSIZ Tümen Kastamonu milletvekilleri Hakkı Mankafa ve Stabil Polat, CHP Kastamonu Mebus Hasan Baltalı, hava müdürleri, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Sahih Meydanı’nda düzenlenen törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Fatih Örenlik ve Belediye Reisi Mehmet Soluk, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, el oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha sonradan Ilbay Masatlı, Sancak Harabelik ve Belediye Reisi Zerrin, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri akseptans etti.

Törene, DÜRÜST Tümen Amasya Saylav Uzun Karahocagil, CHP Amasya Saylav Mustafa Tuncer, siyasal parti ve sivil topluluk kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra tırsmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda devam eden törende, Vali Karaömeroğlu ve Belediye Başkanı Barış Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Açıkgöz Komutanlığı Komando Birliğince verilen gösterinin peşi sıra izlence, merasim geçişi ile akıbet buldu.

Törene, AK Parti Sinop Milletvekili Koşuk Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Albay Ferhat Kuran, diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Abide Alanı’nda Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tugay Salih Iri, Belediye Reisi İsmail Hakkı Iyi, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Vali Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Büyük ve Belediye Başkanı Sıhhatli ile Il makamında tebrikleri akseptans etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Vali Ayaz, Tugay Büyük ve Belediye Başkanı Iyi ile vatandaşları selamladı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın mesajının okunmasının arkası sıra günün mana ve önemini belirten konuşma yapıldı, şiirler okundu, ahali oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri angajman ve gazilerin argıt töreniyle sona erdi.

Törene, AK Parti Ekip Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Sakıncasız Akbaşoğlu, AK Fırka Çankırı Saylav Salim Çivitcioğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Vali Mustafa Dikici, Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet Emniyetli Altan ve Şehremini Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Vilayet makamında tebriklerin kabulünün peşi sıra Kadeş Hazar Meydanı’ndaki törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Er Yüzbaşı Erek Özcan’ın, günün mana ve önemine ilişik konuşmasının ardından kutlamalar, geçit resmi ile sona erdi.

Share: