Şita uykusuna yatmayan dev ayı yayla evlerine dadandı

Şita uykusuna yatmayan dev kocaoğlan plato evlerine dadandı

Evine yerleştirdiği fotokapan sayesinde evine giren dev ayıyı görüntüledi

TRABZON – Kış uykusuna yatmayan dev kocaoğlan karnını doyurmak üzere Trabzon ile Gümüşhane beyninde saha düzlük Kadırga Yaylası’nın Davunlu obasındaki yayla evlerine dadandı. Aç küsurat dev ayının yayla evlerine girerek beis verdiği ve kayıt aradığı belirlenirken, eve giren ayı fotokapana yakalandı.

Trabzon’un Şalpazarı ilçesine merbut Kalecik mahallesi sakinlerinden Ateşin Halcı, Davunlu obasındaki plato evlerine ayıların engel verdiğini duyunca kar ve dokuz canlı kış şartlarına karşın yaylaya bundan sonra. Ateşli Halcı, köpeği ile birlikte Erikbeli-Kadırga sefer güzergahında kâin Kazmadere Yaylası yolunu kullanarak aracın gidebildiği kadar gitti ancak açar ile bölmek zorlaştığından aracını emin aynı bölgeye çekerek buradan sonraki yolu arızi kendisine sürmek zorunda kaldı. Kar kalınlığı 50 ile 70 cm arasında tahavvül gösteren bölgede 5 saatlik metin yürüyüşün arkası sıra yaylasına vasıl Coşkun Halcı, evinin kapısının kocaoğlan eliyle parçalandığı ve habbe içerisindeki eşyalara dahi zarar verildiğini gördü. Ateşin Halcı, ayının kişi evinin dışında yayladaki 10 eve henüz uymazlık verdiğini gördü.

Davunlu Yaylası’ndan bilgili görünmek için yayladan ayrılırken evine yerleştirdiği foto akort görüntülerinden evine giren devasa büyüklüğündeki ayının görüntülerini birlikte gören Halcı, şaşkınlığını gizleyemedi.

Share: