Sivas ruzname haberleri: Doğa tutkunları Sivas’taki Tödürge Gölü’nde dinlenme kampı yaptı

Sivas’ın Zara ilçesi sınırlarında saha düzlük, birçok kuş ve balık türüne ev sahipliği eden Tödürge Gölü, tabiat tutkunlarını ağırlıyor.

Sivas- Erzincan esmer yolu kenarında Zara ilçesine 29 kilometre uzaklıktaki Tödürge Gölü, geniş sazlıkları, yeşil alanları ve sakin ortamıyla doğanın güzelliklerini ziyaretçilerine sunuyor.

Sivas Huy Sporları Kulübü (SADAK) üyesi 14 doğa tutkunu, Ramsar Sözleşmesi ile siper altına alınan ve bozkırın ortasında kestirmece 5 kilometrekarelik alana yayılan Tödürge Gölü’nde kamp yaptı.

OKLUK Başbuğ Yardımcısı Zeki Söylemez, dinlenme kampı boyunca göl ve çevresinin nazirsiz güzelliklerini keşfettiklerini belirterek, “Gölün yıldız tarafını kamp alanı namına seçtik ve çadırlarımızı kurduk. 2 dönüş 1 akşam süren kampımıza 14 doğa tutkunu katıldı. Bu süre zarfında hem doğanın tadını çıkardık hem birlikte bol bereketli balık terviç imkanımız oldu. Parafin balıkçıl, turna ve martı kadar kuşlar eşliğinde dirlik süresince geçen kampımızın bize kazandırdıkları saymakla bitmez.” ifadelerini kullandı.

Söylemez, el değmemiş yapısıyla ziyaretçilerini cezbeden gölün, kalabalık site ortamından uzaklaşıp doğayla birlikte espas etmek isteyenlerin evvel tercihleri arasında yer aldığını söyledi.

Share: