Sivas’ta kamyon ile minibüsün çarpışması sonucu 7 hayat öldü, 9 hayat yaralandı

Sivas’ta kamyon ile minibüsün çarpıştığı kazada 7 can öldü, 9 hayat yaralandı.

M.Ö. (52) yönetimindeki 34 EBE 72 plakalı kamyon ile A.S. (51) idaresindeki 44 J 4257 plakalı minibüs, Sivas- Malatya kara yolu Yeşildere köyü mevkisinde çarpıştı.

İhbar konusunda kaza namına polis güçleri, uyanık, itfaiye ve esenlik ekipleri gönderme edildi.

Minibüs sürücüsü ile araçta bulunanlardan Şenay Kızılaslan (48), Hacı Süleyman Kızılaslan (58), Meliha Kızılaslan (52), Seyit Battalgazi Sevin (18), Fadime Sarıbaş, Adile İzci (62) hayatını kaybetti.

Kazada Engin Polat (19), Behişt Polat (44), Emre Kızılaslan (25), Birol Çelik (42), İlhami Kızılaslan (52), Saray Yeşilkaya (38), Ramazan Kaan Yeşilkaya (10), Derviş Yeşilkaya (6) ve kamyon sürücüsü M.Ö. yaralandı.

Yaralılar kentteki hastanelerde otama altına makbuz.

Kangal Kaymakamı Fatih Sungur ve İl Itimat Müdürü Belgit Akçay kaza adına gelerek bilgelik aldı.

Sungur, gazetecilere, Bursa’daki benzeri düğünden Malatya’ya dönenlerin bulunduğu minibüs ile Malatya’dan Amasya’ya yük haiz kamyonun çarpıştığını bildirdi.

“Yaralılarımızın durumu ağırbaşlı”

Sivas Valisi Yılmaz Balkır, görüngü yerinde incelemede bulunduktan sonra gazetecilere, Kangal ile Hekimhan ilçeleri beyninde artan bölgede Bursa’dan düğünden döndüğünü hesap ettikleri minibüs ile pırtı haiz kamyonun çarpıştığını söyledi.

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise evgin şifalar dileyen Balkır, “Yaralılarımızın durumu pahal. Yaralıların tıpkısı kısmı Kangal Heybet Hastanesi’nde bir kısmı ise Sivas’taki hastanelerde otama altına alınmış durumda.” dedi.

Kaza durumunda zaruri çalışmaların tamamlandığını aktaran Parıltı, “Bilcümle vatandaşlarımız hastanelere sevk edildi. Birazdan inşallah yolu trafiğe açmış olacağız. Yaralıların kâffesi maalesef dokunaklı durumda. Bunlardan ikisi çocuk. Minibüsün Bursa’dan tıpkısı düğünden döndüğünü oranlama ediyoruz.” diyerek konuştu.

Kazayı olgun alarak olay yerine ve Kangal Kerem Hastanesi önüne gelen kazazedelerin yakınları gözyaşlarına bilge olamadı.

Share: