Sivas’ta kederli kazada hayatını kaybedenlerin isimleri mahsus oldu

Sivas’ın Kangal ilçesinde kamyon ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlerin isimleri anlaşılan oldu.

Edinilen bilgilere bakarak, kaymakamlık, Sivas- Malatya karayolu Yeşildere mevkiinde meydana geldi. Bursa’dan Malatya’ya düğünden döndükleri öğrenilen davetlileri taşıyan Ayhan Sevin idaresinde kim 44 J 4257 plakalı Ford bellik minibüs ile Malatya’dan Amasya’ya giden M.Ö. idaresinde kim 34 LAVTA 72 plakalı Mercedes marka kamyon çıban kafaya çarpıştı. Kaza sonrası periferi adeta çekişme alanına döndü. Kazada 7 dirilik hayatını kaybetti, 9 birey ise yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine fenomen yerine çokça sayıda afiyet, itfaiye ve AFAD ekipleri gönderme edildi. Minibüste sıkışanlar AFAD ve itfaiye aracı ekiplerince çıkarıldı. Yaralılar fenomen yerinde yapılan ilk müdahalenin arkası sıra ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı. Sivas Valisi Dr. Yılmayan Şimşek’te olay yerine gelerek yetkililerden bilgelik aldı.

Kazada 7 dirilik duygusal verdi

Yaralılardan 5 kişinin dirimsel tehlikesi sürerken kaymakamlık üstelik hayatını kaybedenlerin isimleri de galiba oldu. Minibüs sürücüsü Ayhan Sevin ile araçta kâin; Şenay Kızılaslan, Meliha Kızılaslan, Seyit Battalgazi Sevin, Fadime Sarıbaş, Adile İzci ve Hacı Süleyman Kızılaslan hayatlarını kaybetti.

9 hayat yaralandı

Feci kazada E.P., C.P., E.K., İ.K., S.Y., B.P., R.K.Y., A.Y. ve kamyon sürücüsü M.Ö. yaralandı. Mavera yandan, Sivas-Malatya karayolu kaymakamlık özne araçların kaldırılmasıyla trafiğe açıldı. Kaza ile ilişkin tetkik sürüyor. – SİVAS

Share: