Söğütlü Hars Merkezi’nin temeli atıldı

Akçaabat Belediyesi marifetiyle Söğütlü Mahallesi kıran kesiminde yapılan Söğütlü Kültür Sarayı’nin temeli atıldı.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamada, Söğütlü Kültür Merkezi’nde 600 şahsiyet amfiteatr salon, haddinden fazla amaçlı salon, fuaye alanı, kültürel ve sanatsal faaliyetler üzere atölyeler, kitabevi, sportif alanlar, kafeterya, merbut park yeri, para dolaşımı alanları, yönetsel ve teknik alanlar olacağı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine düzlük verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ilk Teşrin, Söğütlü Kültür Merkezi’nin, içtimai donatılar açısından berenarı kapsamlı olacağını belirtti.

İlçenin ihtiyacını büyük oranda karşılayacak Söğütlü Kültür Merkezi’nin, Akçaabat’a yakışır, çağcıl ve akıbet teknolojiye cemaat ayrımsız eşkâl olacağına işaret fail Ekim, şunları kaydetti:

“Söğütlü Kültür Sarayı hem şehrimizdeki öğrencilerin hem bile vatandaşlarımızın toplumsal aktivitelerini yapabileceği, keyiflice vakit geçirebileceği yahut öğüt çalışabileceği bir kuruluş olacak. Antrparantez 600 kişilik kapasitesi bulunan amfi salonda kongreler yapılabilecek. Bu sayede Akçaabat, firez, nutuk, turizm şehri olmanın beraberinde kongre şehri haline de ati. Tabiatıyla ki birlik bu özellikler şehrimizde kurultay turizmini de artıracak.”

Teşrinievvel, ilçeye kazandırdıkları yatırımlara desteklerinden dolayı ilkin Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan kalkışmak için bakanlara, milletvekillerine, Trabzon Büyükşehir Şehremaneti Başkanına, diyar ve ilçe başkanlarına ve emeği güzeşte herkese teşekkür etti.

Share: