Son an olgun | Kdz. Ereğli Uray İtfaiyesi, Kentsel Kontrol Istirdat Ekibi Kuruyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde 15 kişiden oluşan Kentsel Taharri Istirdat Ekibi oluşturuluyor. Personel eğitimleri İçişleri Bakanlığı Kıran ve Ivedili Uzanım Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla veriliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde Su altı ve Akarsu Üstü Taharri Kurtarma Ekibi’nden bilahare Kentsel Arama Kurtarma Ekibi kuruluyor. 15 nefis ekibe eğitimler, İçişleri Bakanlığı Facia ve Ivedi Buut Yönetimi Başkanlığı eliyle veriliyor.

İtfaiye Müdürü Muhammet Şanlı Kötü, icraat karşı şu bilgileri verdi:

“Şehremaneti Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatı ile İtfaiyemizin bölgemizde takım adına bir numara olduğu gibi, eğitim bilimi ve bilgi üzerine üstelik en son seviyede olması amacıyla çalışmalara başladık. Bünyemizde Akarsu şeş ve Akarsu üstü Taharri Kurtarma Ekibi’nden sonra Kentsel Arama Istirdat Ekibi kuruyoruz. Bunun için Kıyamet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına yetişek almamız amacıyla müracaatımızı yaptık. AFAD eliyle 15 personelimiz  5 parça ve 5 haftadan oluşan Kentsel Arama Kurtarma eğitimlerine başladılar. 26 Eylül 2022 Tarihinde Samsun AFAD’tan gelen kol ile ilçemiz Cumhuriyet Halk Evi’nde başlayan eğitim bilimi, Sakarya AFAD’tan mevrut ekipler ile 14 Ekim 2022 tarihine kadar devam etti. 17 Teşrinievvel 2022 – 28 Teşrinievvel 2022 tarihleri ortada 15 İtfaiye Personelimiz Ankara AFADEM’bile (AFAD Eğitim Bilimi Merkezi)  eğitimlerine devam ediyor.

“KDZ. EREĞLİ II.DERECE SARSINTI BÖLGESİNDE”

Ekibimizin bu eğitimi almaları sonucunda bünyemizde mevcut Su altı ve su üstü Arama Kurtarma Ekibi ile birlikte antrparantez birlikte Kentsel Kontrol Kurtarma Ekibi bile müesses olacak.

Kdz. Ereğli İlçemiz II. Yer Sarsintisi Bölgesi alanındadır. I. Hareket Bölgesine bildirme yakın mesafede olan bir kaza adına giderek alışılmamış durumlara anında ve acul aynı şekilde müdahale edebilmemiz amacıyla takım ve terbiye konusunda hep amade vaziyette bulunmamızın sorumluluğunun bilincindeyiz.

Ülkemizde meydana gelen Elazığ depremi, Antalya orman yangınları, Kastamonu sel felaketi gibi tıpkısı çokça olaya müdahaleye ve takviyeye revan İtfaiyemiz bölgesinde dallı güllü düzenleme yapısıyla bizatihi daim küçümseme ettirmektedir ve halkın gözünde tabiat kazanmaktadır. Bu ivmeyi devam yol açmak için sürekli çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz.”

Share: