Son an vukuf | BUCAK’TA TAHLİYE VE YANGIN ITFA TATBİKATI

BURDUR Kıran ve Evgin Nitelik Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde Yer’ta bina tahliye ve cuşuhuruş itfa tatbikatı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı’nın 2022 yılı eğitim ve tatbikat faaliyetleri bünyesinde Bucak 1’inci TOKİ Mahallesi’nde tatbikat yapıldı. Burdur AFAD ekipleri, Yer Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 112 Ivedili Davet Merkezi ekipleri, gönüllü AFAD ekibi ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleştirilen yapı tahliye ve coşkunluk söndürme tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Sis bombaları, itfaiye aracı ve cankurtaran sirenleri, mahalle sakinlerinin haykırı sesleri ile başlayan tatbikatta cuşiş çıkan ayrımsız evde itfaiye ekipleri evde bulunanları boşaltma ederken, AFAD ekipleri bile apayrı tıpkısı evden yaralıyı tahminî 100 metre mesafeden halat ve bobin sistemi ile tahliye alanına indirdi.

Evlerde yapılan boşaltma tatbikatından sonraları mahallede ateş içtima alanında mahalle sakini ve çocuklara itfaiye ekipleri aracılığıyla alevlerin söndürülmesi, tutuşan tüpleri, yaş bez ve aynı eşyalarla hararet söndürülmesi uygulamalı gösterildi. Mahalle sakinleri ve kollar dahi tatbikata eşlik etti.Share: