Son dakika haberi | MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yıldırım: “Bizim adayımız muhtemelen, kararımız nettir”

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Yıldırım: “Bizim adayımız galiba, kararımız nettir”

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yaşar Yıldırım;

“Seçimlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek istiyoruz”

” Cumhur İttifakının Türkiye’ye çok nazik katkıları olmuştur”

ELAZIĞ – Halk İttifakının Türkiye’ye çok şişman katkılarının olduğunu belirten MHP Umumi Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, “Bizim adayımız galiba, kararımız nettir. Sizden isteğimiz, önümüzde seçimlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bindi istiyoruz. Topluluk İttifakına destek istiyoruz” dedi.

Mevki genelinde MHP tarafından başlatılan ‘Köyüm Benim’ kardeşçe toplantıları Elazığ’bile da başladı. Bu çerçevede MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Mebus Yaşar Yıldırım, MHP Elazığ İl Başkanı Selek Işıkver ve MYK üyeleri, köyleri musahabe ederek vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

Dünyanın herhangi bir yerinde akıbet 40 yılın enflasyonun ortaya çıktığını dile getiren Yıldırım, “Avlu pahalılığı başladı. Bu yemeden içmeden Türkiye’yi yönetenlerle ilişkin değil. Bu dünyada bizim kontrolümüzün dışında gelişen hadiseler bizi buraya getirdi. Bunlar çözülecek. Elhamdülillah haziran ayından beri sakil şekilde memura, emekliye enflasyona göre bindirim verildi. Bu sene çiftçinin ilk kez ben fiyatları beğendini gördüm. Aralıktan itibaren bile inşallah şişkinlik aşağı akla yatkın çekilecek. Askeri ücrete enflasyon oranında zam ati. Memur ve emekliye da mukteza iyileştirmeler yapılacak. Bunlar düzelir. Siyasette bunlar kullanılır. Domatesin kilosu 15-20 liralık denir. Kılıçdaroğlu aile ayının 15’inde bağırır. Budala birçok lira biliyor musunuz. Ocak ayının 15’i diz boyu kar var. Eskinde ev ayında domates mi olurdu. Sandığı getirin, yönetemiyorsunuz, seçime gidelim der. Ardı Sıra dahi o domatesin şüphesiz ucuza yapım edileceğini söylemez. Kavala ve Demirtaş münasebet çıkmıyor, konu oraya dirimsel. Dolana dolan iktisat kullanılır. Vatandaş çöpten besleniyor diyerek istasyon yapılır ama temel meseleye sağlık. Oranın anne meselesi Kavala’yı ve Demirtaş’ı içerden yararlanmak” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmalarını sürdüren Saika, “Sanırsın ki Demirtaş ile Kavala’yı akşam namazında camiden hocaların ardı sıra aldılar götürdüler. Bunlar sütten ayazlık doğru kaşık. Biri Türkiye’ye yaktı, yıktı. Taksimde iki lime dikme kesiliyor diyerek, İstanbul, Ankara, İzmir ne büyüklüğünde dükkan varsa yağmalattılar. Hangi kadar şehremaneti otobüsü varsa yaktırlar. Bunu yapan bu insan. Yaktırıp, yıktırıp, başkaldırı başlatacaksın sana kimesne ayrımsız şey yapmayacak. Hakeza tıpkısı özdek var mı. Başkası Kobani hadiselerini vesile etti. 36 kişiyi öldürttü. Ama ekonomiyi, enflasyonun problemini, hayat pahalılığın ve bu sıkıntıları çözecek Halk İttifakadır, cumhurbaşkanımızdır. Bundan kimsenin endişesi olmasın. TBMM’deki partilerin kâffesi ülkeye bakım için kurulmuştur. Bire Bir tanesi dünya. HDP’nin anca benzeri derdi yoktur. O PKK’nın partisidir. Türkiye’yi açmak için kurmuşlardır. Topluluk İttifakının Türkiye’ye çok nazik katkıları olmuştur. Bizim adayımız galiba, kararımız nettir. Sizden isteğimiz, önümüzde seçimlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bindi istiyoruz. Cumhur İttifakına destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: