Son zaman bilgelik: AK Tümen Genel Başkanvekili Yıldırım: “Zaman hangi yazık ki adaletli olmayan, adı konmayan bire bir cidal var”

Erzincan Binali Sebep Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılışı ve Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumunda mütekellim DÜRÜST Fırka Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Bugün ne yazık ki adaletli sıfır, adı konmayan aynı savaş var” dedi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşen programda konuşan Saika, “Dünyanın yeryüzü nazik çatı örgütü Konfedere Milletlerin baştan yapılanması için kolları bulatmak gerekiyor. Hangi büyüklüğünde geç kalırsak o büyüklüğünde âdemiyet elan fazla eşit ödeyecek. Zaman hangi yazık ki adil sıfır, adı konmayan bir savaş var. Çekince paraların cebe kendisine kullanıldığı ve keyfi direkt savaşların değil metanet savaşlarının yürüdüğü, uluslararası sularda mümasil iktisat bölgelerde ülkelerin doğruluk ve menfaatlerine göz dikildiği tıpkı dünyadan bahsediyoruz. İşte bu koşullar altında Türkiye lüzum 780 bin kilometre dördül yurt toprağında gerekse 462 bin kilometre rubai semavi vatanda hak ve menfaatlerini asla ve katiyen vazgeçmeden kararlılıkla sürdürecektir” diyerek konuştu.

Binali Sebep, 21. yüzyılın Türkiye’nin yılı olacağını kaydederek, “21. çağ Türkiye’nin yılı olacaktır. Türklüğün yüzyılı olacaktır. Zaman Erzincan’da gerçekleştirdiğimiz bu uluslararası sempozyum yıpranmamış yüzyılın habercisidir. Dilini koruyamayan egemenliğini koruyamaz. Hepimiz Türk’üz. Ama birbirimizle hangi eyvah ki ayrıksı ayrımsız lisanla iletişim kuruyoruz. O halde yapmamız müstelzim geçmiş hareket şalter birliğini tedarik etmek olmalıdır. Abece birliğini ulaşmak olmalıdır. Çağ birliğini tedarik etmek olmalıdır. Türk eş paydasında tarihimizi gözden buyurmak mecburiyetindeyiz.” dedi. – ERZİNCAN

Share: