SONAR Araştırı büyükşehir anketini yayınladı! İşte YANLIŞSIZ Parti’de birinci sırayı alan âdem…

SONAR Araştırı eliyle yapılan akıbet çalışmada yerli yönetimlere odaklanıldı. Iştirak, uray başkanlığı düzeyinde görev özne siyasilerin beğenilirlik düzeyini araştırdı. Araştırmada vatandaşların seçmene şehrini/ilçesini yönetmen başkanı beğenip beğenmediği ve başkanın en beğendiği hizmeti/icraatı soruldu.

SELIM PARTİ’DE EN BEĞENİLEN İSİM MEHMET SEKMEN

Araştırmanın sonuçlarına bakarak Türkiye genelinde sunma estetik AK Partili büyükşehir şehremini Erzurum’dan bundan sonra. Yüzde 55.7 ile zirvede düzlük düzlük Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Sekmen’i yüzde 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın strateji etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 50.4 ile üçüncü olurken Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek ise 49.1 ile 4. sıraya yerleşti.

İlk dört başkanın arkası sıra bilahare sıralama şu şekilde:

Konya Büyükşehir Belediye Reisi U. İbrahim Altay Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Maksat Zorluoğlu Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Z. Abidin Beyazgül Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YılmazShare: