Sonbaharda kampın adresi doğunun bilinmedik cenneti “Sulh Gölü”

Sonbaharda kampın adresi doğunun bilinmez cenneti “Barış Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla dönük yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde vadi düzlük Sulh Gölü, Türkiye’nin dört bir yanından mevrut kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca dirilik güzün doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile evvel tam kayran kayran, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe ehil Barış Gölü’nün kıyıları, sonbaharın benzersiz güzelliğiyle yurdun ciharıyek yanından mevrut kampçı ve doğaseverlere sülale sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman özellikle tutmak amacıyla kasaba illerden birçok ziyaretçinin bağ odağı olan Plajköydeki Barış Gölü kıyısı, güzün ise doğaseverlerin kullanılmamış gözde mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu misilsiz manzarası ile gezmen ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel şölen sunana mekanı ilk kez görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından gelen kampçıları Plajköydeki Hazar Gölü kenarında ağırladıklarını belirten Elazığ Kamp Kulübü Başkanı Kamuran Komisyon, “Seçme sene Elazığ’ın Plajköy kasabasında ahenkli tıpkı şekilde bu kabil aktivitelerle Sulh Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Sair şehirlerden gelenlerin Elazığ’da hakeza tıpkı düzlük var mıydı ve Elazığ bu kadar güzel miydi üzere tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Kerim, “Hava az buçuk soğuktu amma müstevi çokça domuzuna ve eğlendik. Ayrımlı illerden mevrut arkadaşlarımızla füzyon fırsatı bulduk. Ülkemizin gelişigüzel yeri cennet. Buralar de ayar biçilemez” diyerek konuştu. Malatya’dan hempa grubuyla birlikte katılan Medih Saf Gül ise “Çok iyice etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Haddinden Fazla eğlendik, umarım gine tamam. Burası haddinden fazla domuzuna saha. Elan evvel hakeza benzeri saha olduğunu duymuştum amma hiç süzülmek talih olmamıştı. İlk sefer bu dinlenme kampı yardımıyla geldim” şeklinde konuştu.

Share: