Sonuç dakika haberi | Amasya merkezli FETÖ operasyonu: 10 murakabe

Amasya merkezli 5 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü/Paralel Mehabet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) güncel yapılanmasına yönelik planlı operasyonda 10 ibret yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin aylı miktardaki parayı kargoyla birbirlerine gönderdiği belirlendi.

Edinilen bilgiye bakarak, Amasya Itimat Müdürlüğü kaçakçılık ve kombinasyon suçlarla mücadele, terörle savaş ve ihsas şubeleri ekipleri, örgütü yapılanmasının örgütten kopmaları engel olmak, örgütü çalışkan ağrımak, duyurulmayan birimlerin ve mali birimlerin baştan canlandırılması faaliyetlerini yönettiği tayin edilen şüphelilere yönelik Amasya, Ankara, İstanbul, Edirne ve Samsun’da belirlenen çok sayıda adrese eş anlı cerrahi müdahale düzenledi. Aramalarda örgütün finansında kullanıldığı tayin edilen gebe miktarda döviz ve TL cinsinden efektif ve ayrımsız nüsha el telsizi ele geçirildi. Şüphelilerin bu paraları kargoyla birbirlerine gönderdiği belirlendi.

Devam eden soruşturma sürecinde sorgularının peşi sıra adliyeye irsal edilen 7 şüpheliden 3’ü murafaa marifetiyle tutuklandı. 4 keleş karşı adli arama kararı uygulandı. Gözaltında bulunan 3 şüpheli hakkında işlemlerin bitmeme ettiği bildirildi. – AMASYA

Share: