Sonuç dakika haberi: BİR AİLENİN YOK OLDUĞU KAZADA, OTOMOBİL YARARSIZ KONTEYNERİNE ÇARPIP HAVALANARAK ŞARAMPOLE UÇUK

TRABZON’birlikte kontrolden sâdır otomobilin 50 metre yükseklikten şarampole uçtuğu, çoban Mehmet Güngörmüş (32) ile eşi Emine (27) ve oğulları İnayet (6) ve Müşkül Selim Güngörmüş’ün (3) hayatlarını kaybettiği kazanın nedeni araştırılıyor. İlk tespitlere göre, otomobilin defa kenarındaki çöp konteynerine çarpıp havalanarak bariyerlere takılmadan şarampole uçtuğu ortaya çıktı.

Kaza, mazi saat 20.00 sıralarında Arsin ilçesi girişi Karadeniz Deniz Boyu Yolu’nda meydana geldi. Mehmet Deneyimli yönetimindeki 31 ADS 672 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu 50 metre yükseklikten şarampole uçtu. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis, esenlik, itfaiye aracı ve AFAD ekipleri gönderme edildi. Ekipler, otomobildeki Mehmet, eşi Emine ile oğulları İnayet ve Yavuz Dürüst Görmüş Geçirmiş’ü bati yanık yerine araçtan çıkardı. Sağlık ekiplerinin evvel müdahalesinin ardından Yomra Kanuni Terbiye ve Araştırı Hastanesi’hangi kaldırılan Görgülü çifti ile 2 çocuğu, yapılan parçalanmamış müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ZİYARETE GELMİŞ

Hatay’bile tıpkısı lisede müdür yardımcısı olduğu belirtilen Mehmet Güngörmüş’ün, ailesi ile Trabzon’bile güçlü kardeşini ziyarete geldiği, Rize’nin Ayder Yaylası’na yaptıkları seyahat sonrası çevrim amacında üstelik kaymakamlık yaptıkları belirtildi. bu arada kaza, çevredeki tıpkı hisse senedi yerinin düzenlilik kamerasına yansıdı.

Soruşturmanın devam ettiği kazada sürücünün yönelteç hakimiyetini pekâlâ kaybettiğine müteveccih tıpkısı tayin yapılamadığı belirtildi. Gidiş Geliş ekiplerinin hazırladığı belirleme tutanağına göre; kat kenarında çarparak altına aldığı yararsız konteynerinin kızak görevi görmesi sonucu havalanan otomobilin bariyerlere püsürsüz 50 metreden şarampole uçtuğu belirleme edildi. Kazanın asayiş kamerası kayıtlarında, sürücünün şappadak otomobili ile önce sağdaki asayiş şeridine yöneldiği, arkası sıra ise gübür konteynere çarptığı düz aldı.

‘KONTEYNER, BARİYERLERE ÇARPMADAN ARACI UÇURMUŞ’

Kaza seslerini duyup aksiyon yerinden çıktığını anlatan Mürtefi Yılmayan, Tığ dahi ne olduğunu anlamadık. Sesleri duyunca çıktık dışarıya. Zaten ortada tıpkısı özdek da yoktu. Tığ evvel geldiğimizde burada hurdaya dönmüş gübür konteynırını gördük. Vasıta uçuruma yuvarlandığı üzere görünmüyordu. Ayırt edilecek gibi bile değildi zaten. Reviş halindeki tıpkısı araçta bulunanlar olayı görmüş. Onlar filhakika esenlik ekiplerine ihbarda bulundular. Hemen ambulanslar geldi. İlk önceki tıpkı bala çıkarttılar. Elan sonraları asıl ve babayı çıkarttılar. Çöp konteynerine açkı çarpınca makara vazifesi yapmış. ve burada kâin bariyerlere çarpmadan ara bulucu uçuruma uçurmuş. Maatteessüf çığlık benzeri görüngü. Kaçınan olan olay oldu. Bariyere çarpsaydı uçuruma uçmazdı makine, yolda kalırdı. Ihtimal bile o kazadan çorlu kurtulurlardı. Amma ecel. Keşki elimizden tıpkı molekül gelseydi diyerek konuştu.

‘GÖRÜNÜRDE BİR ÖZ YOKTU?

Esnaf Tarık Çakır ise Tığ birlikte seslere çıktık dışarıya. Ortada aynı öz yoktu. Uçurumdan aşağıya bakınca aşağıda karşıt dönmüş benzeri açacak olduğunu gördük. Bir karı o kazada hayatını kaybetti. Biz üstelik asayiş kamerası görüntülerinden izledik. Burada mevcut yararsız konteynerlerine vasıta çarpınca havalandı ve uçuruma uçtu. Buradaki bariyerlere dahi çarpmadı araba. Cenabıhak’ın takdiri. Tanrı geride kalanlara çıdam versin dedi.

Share: