Sonuç dakika malumat! BOLU’DA BU SEFER BILE KINDIRA KÖYÜNDEN ESAS-OĞUL ZEHİRLENME ŞÜPHESİYLE HASTANEYE BAŞVURDU

BOLU merkeze sadık Kındıra köyünde, yaylada hayvancılıkla uğraşan esas ve oğlu zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu. dizanteri, kusma ve düşünce ağrısı şikayetleri tanıdık ana Ankara’ya sevk edilirken, oğlunun tedavisi ise Bolu’da sürüyor. Sabık aylarda Yuva köyünde yaşanan zehirlenme vakasanda 1 kişi camit, 148 yaşama hastaneye kaldırılmıştı.

Merkeze vabeste Kındıra köyünde hayvancılık eden avrat ile oğlu, kanlı ishal, kusma ve zehir akıl ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde avrat ve oğlunda, 2 kamer geçmiş 1 kişinin ölümü 148 kişinin zehirlenmesiyle sonuçlanan Yuva köyündeki vakalarla benzerlik olduğu görüldü. Hemolitik Üremik Ses Seda (HÜS) vakasına rastlanan ana tedavisi için Ankara’ya gönderme edilirken, hastalığı henüz belli belirsiz geçiren oğlunun tedavisine ise Bolu’da bitmeme ediliyor.

YUVA KÖYÜNE 29 KİLOMETRE MESAFEDE

Köyde uzun süredir yaylada ateş parçası kadın ve oğlu dışında kimsede benzer şikayetlerin olmadığı bildirildi. Esas ve oğlunun yaşadığı yaylanın, daha önceki zehirlenme vakası yaşanan Yuva köyüne 29 kilometre mesafede olduğu bildirildi. Ayrıca, Bolu İl Keyif Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, köye her an su ve yemeklerden göstermelik aldı.Share: