Sonuç zaman haberi! Icra Vekili Aristokrat: Bursa’da kodes memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’bile YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Maşrık ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, bire bir tek terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar benzeri zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den daim yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede yer pres alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun kim benzeri bir tane terörist kalmadan zaman arı sili. Bir taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum tertemiz ve burada tefhim etmek istiyorum, size ifham etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah geçenlerde arı sili olacak. Allah felek edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı yegâne adi terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ILK SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz büyük devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada hareket tükenik değil. Esasen söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Insan Sakarya Saha Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette beş, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız da inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde sunturlu konuşuyor ki, o kadar adamakıllı konuşuyor. Amma sınır ötesi tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle zahir oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı elbet alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden ilk bu ülkede sana yakin mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Soylu, “Şimdi ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, tıpkısı birlikte şehremaneti başkanlarına belen şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na belen şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na meni altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar idraksiz bıraktı, demin Türkiye’yi esasen koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Büyük Can ZERAY- Olgay GÜLER- Garaz AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: