Süvari Açıkgöz Timleri Ihlara Vadisi’nde

Kapadokya’ya açılan kapı Aksaray’de dünyanın arz büyük kanyonları beyninde vadi düzlük ve gelişigüzel sene binlerce yerli ve ecnebi turistin konuşma ettiği Ihlara Vadisinde asayiş Atlı Uyanık Timi yoluyla sağlanıyor.

Tarihi mekanlarıyla Kapadokya’nın incisi olan Aksaray’bile dünyanın genişlik nazik kanyonları arasında kayran düz Ihlara Vadisi’nin güvenliği Süvari Açıkgöz Timi eliyle sağlanıyor. Binlerce domestik ve yabacı turistin ülfet ettiği Ihlara Vadisi’nde görev düz Süvari Jandarma Timi ziyaretçilerin fert ve servet güvenliğini sağlıyor. Ziyaretçiler tarafından da pahal bağlam gören Atlı Güllabi Timi 14 kilometrelik vadide mülevven görüntüler oluşturuyor. Zaman boyu düz içi ve bölgesinde devriye atan Atlı Cingöz Timleri meydana gelebilecek birçok olumsuzluğun önüne geçiyor. Hele ziyarete mevrut çocukların sargı odağı olan Süvari Kurnaz Timi ziyaretçilere büzük veriyor.

Aksaray İl Güllabi Komutanlığı vasıtasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Nevşehir Bitirmiş Beygir ve Kapik Eğitim Bilimi Merkezi Komutanlığı (JAKEM) emrinden, Aksaray İl Açıkgöz Komutanlığı emrine görevlendirilen Atlı Güllabi Timlerimiz, araçların girmesi mümkün sıfır Kapadokya sınırları içerisinde düz düzlük Belisırma ve Ihlara Vadisini kapsayan turizm bölgelerinde devriye faaliyetlerine bitmeme etmektedir. Atlı Cingöz Timlerimiz, bölgeyi ziyarete mevrut yerel ve ecnebi turistlerin duygusal ve mal güvenliğini uydurmak üzere, vatandaşlarımıza değişik konularda bilgilendirme ve uyarılarda bulunmuştur. Tarihi ve kültürel alanlarımızın korunması, vatandaşlarımızın dirlik ve güven içinde yaşamaları, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile huysuz ve ateş parçası çalışmalarımıza geceli gündüzlü demeden layenkati namına bitmeme edilecektir” denildi. – AKSARAY

Share: