Takım Vaadiyle Seksüel İstismarda Bulunduğu İddia Edilen Hususi Cins Müdürü Suçlamaları Reddetti: “Whatsapp Konuşmasına Dayalı Videoteyp Hakikat Değil”

ENES DUYGUSAL ÖZMEN

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde özel türlü müdürü kendisine görev işleyen Cemal Saygın, tıpkısı kadına takım vaadiyle cinsî istismarda bulunduğu yönündeki iddiaları reddetti. Hatırlı, “Sosyal hesaplarda yapılan paylaşım içeriğindeki WhatsApp konuşmasına dayalı videoteyp nesep değildir. Cinsel güdü ile işlenen suçun mağduru kimdir? Ahbaplık uğrunda temas kalem hesabı vermeye amade olduğumu, lakin ismimi ve ailemi vahim aynı zehap altında bırakmaya çalışanların elbet yargıya hesap vereceğini tavzih etmek isterim” dedi.
Cemal Saygın, bugün yaptığı mukayyet açıklamada, tıpkı kadına grup vaadiyle tensel istismarda bulunduğu yönündeki iddialara yanıt verdi. Saygın, açıklamasında şunları kaydetti:
“Teferruatlı süredir bitmeme fail ve daha çok ahlak sınırlarını aşarak, ailemi dahi içine katarak tarafıma planlı itibar suikastı üzerine açıklama yapma gereği duydum. Niğde iline geldiğim günden itibaren özel cins müdürü olarak görev yaptığım kurumum üzere, acısıyla tatlısıyla 5 yıla mümasil süredir gecemi gündüzüme katarak çalıştım. Bu bulunmaz görevimi yerine getirirken amirlerime cebin utangaç olmamak ve işimi hakkıyla yapabilmek üzere şişman fedakarlıklar yaptım. Ancak benimle şahsi problemleri olanlar marifetiyle, hava amirimle olan fotoğrafın paylaşıldığı tarihte görüntülük görüntüsü alınarak hakkımda arşiv yapılması aracılığıyla planlı ayrımsız şekilde birçok baskıya ve iftiraya maruz kaldım.
Serencam tıpkı haftadır, kaynağı belirsiz gönül evet bile eşhas vasıtasıyla atık, aktöre sınırlarını aşan, montajlanması az çok yalın kat olan bir video ile yapılan bu iftiralar ve ithamlar ile uğraşmak zorunda kaldım. Zaman bu sahih mücadelemi türel zemine taşıyarak hakkımda bu onur suikastına kalkışan, buna bindi veren ve hakkımda genişlik ufak bilgisi olmamasına karşın beni topluluk önünde linç etmeye çalışanlara arz belirtik cevabı etki ile çevirmek üzere cürüm duyurusunda bulundum.
Hakkımda uluorta bilip kazara mil atmaya kalkan ve bu iftiralara ortak olan eksiksiz toplumsal medya hesaplarını ve iletişim araçları organlarını bile bir tane bir tane belirledik. Bu kişiler karşı dahi yanlışlık duyurusunda bulunduk. Bu iftiranın güçlenmesinde kimin payı varsa hepsiyle sunma andıran zamanda mahkemede görüşeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletinin adaletine güvenimiz sonsuzdur.
Hakkımda sistemli kendisine yapılan paylaşımlar izlem altındadır. Bu konuyla ilişkin cezai sormaca bitmeme etmektedir. Bu soruşturmanın sonunda tarafıma atık suçlamanın tıraşçı olduğu, yapmacıklı delillerle suçlamalarda bulunulduğu ortaya çıkacaktır.
Toplumsal hesaplarda yapılan paylaşım içeriğindeki WhatsApp konuşmasına dair videoteyp hamur değildir. Seksüel saik ile işlenen suçun mağduru kimdir? Hukuk uğrunda temas türlü hesabı vermeye hazır olduğumu, ancak ismimi ve ailemi kırıcı bir zehap altında bırakmaya çalışanların elbet yargıya hesap vereceğini izhar etmek isterim.”
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Ademiyet, konuya ilgilendiren geri yaptığı açıklamada, Cemal Saygın’ı istifaya nida etmişti.
Niğde Ömer Katışıksız Çipo Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ise “Sonuç günlerde kaynağı/göndereni belirsiz e-yol ve içtimai iletişim araçları hesaplarında saha düz iddialara ilişkin kendisine, isnatta bulunulan personelimiz üzerine yönetimsel inceleme/soruşturma başlatılmış olup, inceleme/sormaca tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır” denilmişti.
So­ruş­tur­ma çıban­la­tıl­ma­sı­nın ar­dın­dan Cemal Saygı’nın ye­ri­ne Murat Yanlışsız­ya­pı’nın özel türlü mü­dü­rü ola­rak atan­dı­ğı be­lir­til­di.

Share: