Taksici, aracında unutulan 10 bin lirayı sahibine doğrulama etti

Taksici, aracında unutulan 10 bin lirayı sahibine konfirmasyon etti

TOKAT – Tokat’ın Niksar ilçesinde, benzeri taksici denk aynı çizi sergileyerek, aracında unutulan aynı ilgi halindeki 10 bin lirayı sahibine teslim etti.

Edinilen bilgiye bakarak Şifahane bölgesinden aldığı yolcuyu Cumhuriyet Altını Caddesinde indiren taksi şoförü Batur Cevahircioğlu, aracını taharri ettiğinde payanda beyninde bir bağlam halinde 10 bin liralık servet buldu. Bulduğu parayı karakola götüren Cevahircioğlu, polis güçleri sebebiyle paranın sahibine ulaşmak istedi. Kaybolan paranın sahibi Ömer Kocabay’a vasıl emniyet ekipleri parayı konfirmasyon edebilmek için Kocabay’ı karakola çağırdı. Parasının bulunduğunu öğrenen Kocabay nazik benzeri bahtiyarlık yaşamasının ardından karakola anbean parayı bulan taksicinin elinden tasdik aldı.

“Paraya ihtiyacım vardı”

Sakıt paranın sahibi Ömer Kocabay, parasının bulunmasından dünya bahtiyar olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Bankadan 10 bin lirayı çekip taksiye binerek ailemle kahvaltıya gittik. Sonraları eve geçtik, paraya ihtiyacım vardı cebimde parayı bulamadım. Sonra kafede düşürdüğümü düşünerek kafeyi aradım ama orada de yoktu. Elan sonraları polislerin beni aradığını öğrenince karakola geçtim. Karakola gidince paramı takside düşürdüğümü ve sürücü arkadaşında parayı polislere teslim ettiğini öğrendim. Haddinden Fazla bahtiyar oldum Allah razı olsun taksici arkadaşımız adamlık örneği sergiledi, ailesiyle ömründe mutluluklar dilerim” dedi.

“İyilik yap, selamet bul mantığı ile yaşıyorum”

Denk taksici Keleş Cevahircioğlu ise esenlik yap, iyilik bul mantığı ile yaşadığını söyleyerek, “Yolcumu almıştım istediği yere bıraktım henüz sonraları durağımıza döndüm. Seçkin ant yaptığım kadar aracımın içerisini kontrol ederken iki hamil ortada bire bir bandaj dünyalık gördüm. Bağımlı vakit kaybetmeden çarçabuk polis karakoluna giderek durumu anlattım. Memur rüfeka de şahsa ulaştılar. Kendisine parasını teyit ettim. Ego yabanlık görevimi yaptım ve vatandaşın parasını konfirmasyon ettim. İyilik yap, afiyet bul mantığı ile yaşıyorum” dedi.

Share: