TANJU ÖZCAN, HDP UMUMI MERKEZİ’NE KINA GÖNDERDİ

BOLU Şehremini Tanju Özcan, CHP Yüksek Düzen Bağı Oturmuş tarafından için verilen 1 yıl eğreti tart cezasının arkası sıra, HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Uzun bire bir süredir HDP’nin hedefinde olduğunu ve CHP’den ihraç edilmesinin istendiğini belirten Özcan, Hepsini HDP Umumi Merkezi’ne gönderiyorum. Ehliyetli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Ayrımsız tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Aynı tanesini bile o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diyerek bu kınaları hazırladık dedi.

CHP Efdal Sıkı Düzen Oturmuş, şehremaneti meclisi toplantısında DOĞRU Parti’li Kadın Belediye Divan üyesine müteveccih sözleri nedeniyle Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan hakkında 1 yıl geçici tarh cezası verdi. Kararın peşi sıra Başkan Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Komutan Özcan, kargo şubesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünden itibaren Türkiye’dahi bu bölücü terör örgütü mensuplarının siyasal uzantıları ve yarıcı terör örgütü üyeleri sempatizanları adeta meze ediyor. Sebep kortej ediyor Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgilendiren söylediğim sözler ve bunların yıldırı örgütüyle bağlantısını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca tıpkı süredir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer engelsiz bire bir şekilde çıkıp benim CHP’den ihraç edilmemi yöntemince temenni ettiler. Esbak da onları fazlasıyla bahtiyar eden ayrımsız karar çıktı öğür Yükseki Meclis Kurulumuzdan, bir yıl süreyle CHP ile üyelik bağım askıya alındı. Yani eğreti adına ihraç edildim dedi.

‘BUGÜN BIRLIKTE BU SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

13 Haziran’dahi cezasının sona ereceğini açıklanan Tanju Özcan, ‘Nasip devran olursa, 13 Haziran’birlikte müdebbir olduğum üzere bu sürenin doğrusu tahminî 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’dahi da evime, yuvama CHP’ye vurdumduymaz döneceğim. Ben hep söylemiştim. İhraç kararı, geçici ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle hukuki bağımı kesebilirler. Ama benim partimle istem bağımı katiyen kesemezler. Bugün da bu sözlerimin arkasındayım ifadelerini kullandı.

Erdemli Sıkı Kurulu’nun verdiği karar sonrası HDP’lilere yakması için kına gönderdiğini tamlayan Özcan, ‘Bugün niçin PTT’nin önüne geldim Zaman bu terör örgütü uzantılarına, HDP’nin yöneticilerine kına alışmak amacıyla geldim. Yani bunun anlamını herhalde hep agâh. Bunlardan beş altı nüsha var. Hepsini HDP Genel Merkezi’ne gönderiyorum birlikte tam miktarda umumi merkezde bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini yıldırı örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bir tanesini birlikte o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diye bu kınaları hazırladık diye konuştu.

‘BENİM ONLARLA İLGİLİ HESABIM BİTMEYECEK’

HDP’nin Kürt vatandaşlarının temsilcisi olmadığını belirten Özcan, ‘Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem, yıldırı örgütüyle bağını değişmez kati tıpkı suretle kesmediği sürece onlarla ilgilendiren hesabım bitmeyecek. Onların üstelik benimle ait hesabı bitmeyecek. Amma zaman söylediklerim tarihe derece olarak düşsün. HDP, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten gelişim tutulabilecek tıpkı çatı değildir. HDP’yle siyaseten ayrımsız araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye’da ego iki nöbet henüz düşünmesini tavsiye ediyorum. Zira vatan hainleriyle oturup konuşulacak seçkin mevzumuz söz konusu da olmaz dedi.Share: