Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online olarak degaje artırmayla satışa çıkarılacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 ilde 499 yer online kendisine ve artırma ile satışa sunulacak. Vekâlet, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem birlikte özlük konutunu nesir ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 peşin, almanak yüzde 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Yıldızlı artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması bile yatırımcıya kolay sağlıyor. Yatırım için verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Işıklı, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde saha alıyor. Mavera yandan İstanbul’de satışa çıkma gâh arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde kâin tıpkısı taşınmazlar danışmanı, “Güzelce bir fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Tafsilatlı zamandır ülkemizde basamak arzında eksiklik ve sav vardı. Vatandaşlar birlikte kendi arsalarında yapım yapma fırsatı bulacak. Alelhusus yüzdelik 25 peşinatla yıllık yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den muaf banko avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu takip edecektir. Özellikle evi olmayan, eş yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’üstelik 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Gelişigüzel şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Alelhusus almanak artış yüzdelik 9 bu haddinden fazla şanlı enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu tıpkı zamanda almanak yüzdelik 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 kamer taksit taksit ahzetmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çokça aşkın bağlam olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda bayağı tıpkı ev ika veya aile kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar yerine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: