TBMM Başkanı Şentop 4. Acun Göçer Oyunları etkinlik alanını musahabe etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Acun Etnospor Konfederasyonunca bu yıl dördüncüsü planlı Dünya Göçkün Oyunlarının yerleşkesine ziyaret gerçekleştirdi.

Bursa’nın İznik ilçesindeki İznik Gölü’nün kıyısında “Gelenekten Geleceğe Bir’iz!” temasıyla birleştirme edilen aktiflik bitmeme ediyor.

Etkinlik alanını mülakat fail Şentop, Azerbaycan Karabağ El Dansları Topluluğu’nun süvari gösterisini izledi.

Daha sonradan çerge çadırlarının bulunduğu alana sabık Şentop, Bursa Büyükşehir Belediyesinin çadırında Bursa ipeği üzerine bilgi aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin çadırını dahi müzakere eden Şentop’a “50 Peynirli Şehir Balıkesir” ve “Zeytin Ülkesi Balıkesir” kitapları bağış edildi.

Şentop, mutluluk otağları bölümünde Katar çadırına geçti. Katarlı yetkililerce karşılanan Şentop, Tren kültüründe majör bir yere sahip olan ve evcilleştirilen tıpkısı şahini eline alarak ışık çektirdi.

Stantları yegâne tek gezen Şentop, ok atışı gerçekleştirdi. Şentop “Evrensel Lezzetler” bölümünde ise değişik ülkelerin lezzetlerinden tattı.

İznik Gölü’nün kıyısındaki izcilerle da tıpkısı araya mevrut Şentop öğrencilerle hatırat fotoğrafı çektirdi.

Alandaki cemi bölümleri musahabe fail Şentop’a Bursa Valisi Yakup Canbolat, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Denizköpüğü ile değişik ilgililer eşlik etti.Share: