TBMM Genel Yerleşmiş toplandı

TBMM Genel Müesses, Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

DÜRÜST Öğür Uşak Saylav İsmail Ruz “Çeltek’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı”, SELIM Öğür Balıkesir Mebus Mustafa Canbey “Balıkesir’de düzenlenen Konfedere Milel Acun Habitat Günü”, İYİ Parti İstanbul Mebus Hayrettin Nuhoğlu ise “İstanbul’de yaşanılan mesail” konularında gündem dışı enformasyon yaptı.

YANLIŞSIZ Fırka Balıkesir Mebus Canbey, Balıkesir’in doğası ve kültürüyle cennet ayrımsız köşe olduğunu belirterek, Birleşmiş Uluslar Dünya Oturma Haset’nün Balıkesir’de kutlandığını söyledi.

Önceki yıllarda dünyaca adlı şehirlerin aile sahipliği yaptığı Konfedere Uluslar Dünya Yerleşme Haset amacıyla bu sene Balıkesir’in seçilmesinin büyük tıpkı kıvanç olduğunu dile getiren Canbey, birçok ülkeden üst düzem yöneticilerin katıldığı programın 110 ülkede 7 dilde etken yayınlandığını kaydetti. Canbey, “Turizmden gastronomiye, sanayiden deri ve süt ürünlerine, zeytinyağına kadar topluluk olduğu cümle zenginlikleri Türkiye ve dünyaya takdim etmek üzere herhangi bir alanda gelişen Işaret Kent Balıkesir vizyonuyla şehrimiz için yaptığımız çalışmaların meyvelerini verdiğini koparmak bizler amacıyla hava donör.” dedi.

İYİ Öğür İstanbul Saylav Nuhoğlu ise İstanbul’un sığınmacılar ve kaçaklarla birlikte 18 milyon nüfusuyla takkadak Türkiye’nin değil Avrupa’nın üstelik genişlik büyük şehri olduğunu rapor etti.

İstanbul’üstelik yaptıkları çalışmalar sonucunda halkın yaşadığı kaynak sorunları tespit ettiklerini anlatan Nuhoğlu, sorunların başında tutum ve sığınmacılar konularının vadi aldığını belirtti.

Share: