TDP Umumi Başkanı Sarıgül: “Parlamentoda ki eksiksiz politik partileri, mültecilerin AB’ye üye ülkelere eşit dağıtılması üzere iktidara bindi vermeye nida…

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yenikapı etkinlik alanında planlı Giresun Tanıtım Günleri’ne katıldı. Gündeme dayalı açıklamalarda kâin Umumi Komutan Sarıgül, “Hükümetin elini perçinlemek üzere parlamentoda ki yekpare siyasal partileri mültecilerin Avrupa Birliği unsur ülkelere denk yerine dağıtılması üzere iktidara destek vermeye çağırma ediyorum” dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen Giresun Lansman Günleri’ni görüşme etti. Tümen üyeleriyle gelişigüzel alana kurulan stantları gezen Sarıgül, vatandaşlarla dostça yazar foto çektirdi. Stantları gezen Sarıgül, elan sonra gündeme dair açıklamalarda bulundu. TDP Umumi Başkanı Sarıgül, hükümetin elini pekiştirmek amacıyla parlamentoda ki kül siyasi partileri mültecilerin Avrupa Birliği üye ülkelere karşılık namına dağıtılması amacıyla iktidara destek vermeye nida etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili konuşması için görüşlerini bildiren Sarıgül, Temel muhalefet partisinin yaptığı değerlendirmelere utanmak yaşamak gerektiğini ve Türkiye’nin ahbaplık devleti olduğunu hukukun üzerinde hiç kimsenin olamayacağını dile getirdi.

“Ego diyar günlerine haddinden fazla önem veriyorum”

Giresun’un Türkiye’nin yeryüzü güzelce illerinden olduğu belirten TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, “Giresun günleri mehabetli, bilcümle Türkiye’de kim illerin günleri Yenikapı’da yapılıyor. Ego diyar günlerine çok ehemmiyet veriyorum. Bire Bir ilin sanatı, kültürü, natürel güzellikleri, gastronomide ki ağırlıkları böylecene bütün ulusumuzla buluşuyor. Türkiye’mizin seçkin yanı behişt ama Giresun’umuzun doğasıyla, deniziyle, örfüyle Türkiye’mizin sunu adamakıllı köşelerinden birisi, Giresun’u dünya kamuoyu ile tanıtmak lazım. Giresun hoppadak yaylaları ile değil, kışın o yaylaların çokça daha ongun olması lazım. Turizm merkezi olması geçişsiz, kocaman bire bir noktada olması lazım. Giresun’un ışığını henüz üstelik yakmaya geldim” dedi.

“Anne tehalüf partisinin yaptığı değerlendirmelere gocunmak işitmek lazım”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili konuşması için görüşlerini bildiren Sarıgül, “Bu değerlendirmeler tabi kim sonuç derece önemlidir. Ana tehalüf partisinin yaptığı değerlendirmelere istinkâf etmek duymak geçişsiz. Kişi görüşleridir ama Türkiye hukuk devletidir, hukukun üstünde tek kimesne olmaz. Herkesin hukuka ve adalete güvenmesi geçişsiz. Türkiye Cumhuriyeti yasaları neyin hangi şekilde yapılacağını sunma bol şekilde tanımlamıştır, ama adaletin gecikmemesi lazımdır. Geciken adalette, doğruluk değildir. Benzeri dakika geçmiş davaların sonuçlanıp, kamuoyunun aydınlatılması geçişsiz” ifadelerini kullandı.

“Ruz ve rüzgar enerjisi geçersek tığ bu sorunu çözeriz”

Erke sorununa yenilenebilir kaynakları öneren TDP Genel Başkanı Sarıgül, “Bu sorunu çözmenin temel yolu şu; Türkiye’miz Allah’ımız bize anca benzeri coğrafya addetmiş kim aynı günde 4 kıta sezon yaşıyoruz. 365 günün 300 günü çağ alabilen bölgelerimiz var. Rüzgarlı bölgelerimiz var. İnanın ki zaman ve rüzgar enerjisi geçersek biz bu sorunu çözeriz dışardan zindelik ithal etmeyiz, dışarıya canlılık satarız. Zaman enerjisini sen yaparsın, ego yaparım değil. Fora Etmek talip tekmil vatandaşlara lisans yüklemek lazım. Bizim buradaki çözümümüz rüzgar ve gün enerjisi, tığ TDP yerine çamurlamak ve yazmak amacıyla dolaşmıyoruz. Ilaç sağlamak amacıyla dolaşıyoruz” dedi.

“Parlamentoda kim eksiksiz politik partileri, mültecilerin AB’ye organ ülkelere bedel dağıtılması amacıyla iktidara destek vermeye çağırma ediyorum”

6,5 milyon mülteciyi Avrupa Birliği’hangi üye ülkelere bedel namına alınması gerektiğini belirten Sarıgül, “Önümüzde çokça iri tıpkısı vesile var. Finlandiya’nın NATO’ya yutmak istemesi, TBMM parlamentosunda görüşülecek, şu anda parlamentoda grubu olan parçalanmamış partililere çağrıda bulunuyorum. Derhal iktidara bindi verin ve deyin ki Finlandiya’nın NATO’ya girmesine izin vermemizi istiyorsanız 6,5 milyon mülteciyi Avrupa Birliği’hangi organ ülkelere fiyat kendisine alın. Almıyorsanız, biz sizin NATO’ya girmenize izin vermiyoruz. Hükümetin elini perçinlemek üzere parlamentoda ki birlik siyasi partileri mülteciler üzerine, mültecilerin Avrupa Birliği örgen ülkelere eşit olarak dağıtılması için iktidara destek vermeye çağırma ediyorum” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: