THY yolcuları dokuz saattir Havalimanı’nda bekliyor

Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında yaşanan rötarlar yolcuları mağdur ediyor. Türk Hava Yolları’nın Dalaman uçağı ilkokul saat, Sivas uçağı ise dokuz saat rötar yaptı. Yolcular, Türk Albeni yolları yetkililerinin uçaklarda kabin ekibi sıkıntısı yaşandığı amacıyla gecikmelerin yaşandığı açıklamasını yaptığını söyledi.

Türk Gelgel Yolları uçaklarında yarım saat ile dokuz saat ortada rötarlar yaşanıyor. Türk Gelgel Yolları uçaklarında yaşanan uzun gecikmeler dolayısıyla yolcular Havalimanı’nda uzun müddet beklemek zorunda kalıyor. Havalimanı’nda kendilerine izah yapılmadığını ve kendileri ile ilgilenilmediğini söyleyen yolcular Türk Albeni Yolları yöneticilerine sitem ediyor.

Dalaman’a gezmek için ilkokul saattir beklediğini söyleyen tıpkı geçici, “Türk Çekicilik Yollarının yetkililerinin sorunlarımızı çözmesini bekliyoruz. Saat 12.00’üstelik kalkması müstelzim tayyare hala kalkamadı, hangi ahit kalkacağı bile muhtemelen değil. Dalaman’a uçuyorum. THY yetkilileri bize yaptığı açıklamada ekipler gelecekmiş, toplanacakmış” dedi.

“Uçakta kabine ekipleri yokmuş”

Sabah Elazığ’dan İstanbul aktarmalı kendisine Dalaman’a müracaat etmek üzere bilet alan ayrıksı bire bir palyatif ise “Elazığ uçağı ile geldim. Saat 10.00’dan beri buradayım. Elazığ’dan geldim. Dalaman’a gideceğim. Hiçbir vukuf vermiyorlar. Gelecekler gelecekler amma yoklar. Bize iki saat bilahare ayrımsız yemek getirdiler. Bambaşka ayrımsız husus bulunmayan. Çocuklarımızın ihtiyacını kendimiz karşılıyoruz. en son hep gelmiş hostesleri bekliyoruz diyorlar. Uçakta kabin ekipleri yokmuş” dedi.

“Uçakta çok bilet satmışlar”

Eşi ve çocuğu ile Sivas’a gitmek üzere bilet aldığını ancak uçakta fazla bilet satıldığı üzere kendisinin uçamadığını anlatan gelgeç, “Ben tayyare bileti satın aldım. Satın almama karşın şuanda uçamıyorum. Check-in’e geldiğim antlaşma eşim ve çocuğuma bilet verdiler çek-mağara yaptılar, uçuş kartı aldılar. Ama ben şu anda Havalimanı’nda Sivas’a başvurmak üzere bekliyorum. Uçak overbook ergin tayyare. On dört yahut 15 çok bilet satılmış. Kapasitesinin üzerinde bilet satıldığı üzere. Aynı üstelik bu çağ şöyle talihsiz tıpkısı görüngü reşit. Sabahleyin Sivas uçağı fesih olduğu için oradaki iptallerin cümlesi akşama muktebes. Bu misil hem akşam uçağının hem üstelik sabah uçağının yolcuları kıygın oldu” dedi.

“Annemin erte mevlidi gidemedik”

Dokuz saattir havalimanında beklediğini anlatan başka benzeri yolcu ise “Bizim dahi sabahleyin 08.50’birlikte uçmamız lazımdı. Kimse bize kemiksiz ayrımsız izah yapmıyor. Rastgele eksik saatte aynı vesile uyduruyorlar. Evvel dediler kim Antalya’dan pilot gelecek. Bilahare dediler ki hava raporu, sonraları namevcut uçağımız yokmuş. Kırk cumbalak attılar kırk domates dolması söylediler. Dokuz saattir buradayım. Tek yetkili gelip te açıklama yapmadı. Dizge özlük ihtiyacını karşıladı. Çantamda kraker vardı onu yedim. Kesin tıpkı açıklama namevcut. Türk Hava Yolları ile kurum duyuyorduk. Onlar bize bunu mu müstahak görüyorlar. Erte mevlidim var. Bana misafir ati. Ben ne ahit gideceğimde ne ahit aşındırmak yapacağım. Türk Hava Yolları bana amade yemek gönderecek o antlaşma. Annemin mevlidi vardı erte. Misafirlerimiz orada bekliyor biz buradayız. Gidemedik hala” dedi. – İSTANBUL

Share: