TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Çorlu’da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çorlu Ticaret ve Endüstri Odası (Dertli TSO) bünyesine kazandırılan Sağlamlaştırma ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Sorun işlek gelişim insanların kullanabileceği Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin sonuç adım büyük olduğunu kaydeden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Ticaretinde, işinde dava kıpırdak iki tacir iki aksiyon insanı buraya geldiği devir öncelikli olarak kendi vekillerini seçiyorlar. Şayet bu iki nazır anlaşırlarsa maslahat bulunmayan. Anlaşamazlarsa ikisi anlaşıp üçüncü bir kişiyi seçiyorlar. Üç güç ayrımsız araya geliyor ve kararı veriyorlar. Bu süreç 3 ayda tamamlanıyor. Masrafı ise mahkemelerde ödenen masrafın yüzde ellisi kadar. Yani masraflar azalıyor, sevgili üstelik sunu çok 3 ayda çözülüyor. Burada ortaya çıkan karar ve sonuç mahkemede değişmeyen veren hakimin verdiği kararla tıpkı geçerlilikte oluyor. Onun üzere hakeza leziz tıpkısı işe kurgu olduğu için İzzet kardeşime, yönetimine, meclisine teşekkürname ediyorum. Burasını kullanın. Bura sizin için” dedi.

Konuşmasının ayrımsız bölümünde gençlerin eke olduğunu dile getiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Yıllardır mesleki eğitim bilimi üzere uğraşıyoruz. Fakat bizi saraka sahibi yapmıyorlardı. Mesleki eğitimde hisse senedi dünyasının kortej sahibi olması amacıyla yıllardır uğraşıyorum. Şu anda 117 meslek lisesinin hamiliğini benim dide ve borsalarım yapıyor. Bunlardan biri üstelik Hastalıklı’daki meslek lisesi. Iz liseleri yüzdelik 60 doluluk oranında giderken, siz hamiliğini aldınız. Yüzde beniz doluluk oranı elde ettiniz. Burada hangi yetiştiriyoruz? Vuzuh öge yetiştiriyoruz. Kime yetiştiriyoruz? Üyemize yetiştiriyoruz. Füru da birer tane değerli kelepçe sahibi oluyor. Yani ‘bana ayrımsız aksiyon var mı’ diyen adamlara filhakika gelişim kapısı örtüsüz burada. Sanayi burada” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmasının akıbet bölümünü Türkiye’nin otomobili TOGG’a ayıran Hisarcıklıoğlu, “120 yıllık Türk insanının hayali, 60 yıl geçmiş rüyası nısıf yolda eksik, Türkiye’nin makine meselesi var. 2017 yılı umumi kurulumuz sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız dedi kim, ben15 yıldır çağrıda bulunuyorum Türk gelişim dünyasından kimesne ortaya çıkmıyor, Rifat haydi bunu siz üstlenin dedi. Tığ birlikte Sayın Cumhurbaşkanımıza bizim yanımızda olursanız biz bunu yaparız dedik. Yeter ki yanımızda olun çap adına sizi yanımızda girmek isteriz. Tanrı’a çok şükür çocukluğumuzdan beri sahne olan ve dünya ile teknoloji sıralamasında tıpkısı zamanda girdiğimiz yüzde beniz elektrikli hakları bize ilgilendiren olan baştan sona bizim olan, evvel çıkışta yüzde 51 yerli, 2025’birlikte yüzdelik 80 oranında domestik, içeride üretilmiş olan parçalarıyla beraber Türkiye’nin otomobili Cenabıhak şans ederse 29 Ekim’da fabrikanın açılışını yapacağız. Bu başarı sizin, Türk hisse senedi dünyasının. Tığ vakit kaybetmeden önderlik ettik ama Türk hareket dünyası üzere tahammülfersa bire bir başarı hikayesidir. Türkiye bir çokça mağribî ülkeden elan önceki üretmiş olacağız. İnşallah Mart ayında de Dertli’nun yollarında Türkiye’nin otomobili TOGG’u göreceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan Hisarcıklıoğlu’na hediye ikram ederken Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de Hisarcıklıoğlu’na üstünde ismi kayıtlı olan ünlü Velimeşe karpuzu izzetüikram etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirilerek merkezin açılışı yapıldı. – TEKİRDAĞShare: