Tokat Uray Plevne, ikinci yarıdan umutlu

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Tokat Belediye Plevne’nin başantrenörü Furkan Bol, ligin ikinci yarısı üzere planlarının hazır olduğunu söyledi.

Mebzul, AA muhabirine, ligin önce yarısında 13 maçta 1 yengi aldıklarını belirtti.

İlk yarının sonuç maçının arkası sıra takıma 5 gün cevaz verdiğini dile getiren Bereketli, “23 Aralık’ta ikinci yarı amacıyla hazırlıklarımıza başladık. İlk yarı üzerine konuşacak olursak, açıkçası bizden bırakın galibiyeti, oynadığımız hücre çoğaltan bu bereketli oyunu dahi kimse beklemiyordu. Fakat oyuncularım, ekibim ve ben sezonun esasen itibaren haddinden fazla mebzul çalışırsak yapabileceğimizi konuştuk ve inandık.” ifadelerini kullandı.

Kadrolarında Türk voleybolu yerine gelecek vadeden haddinden fazla sayıda genç aktör bulunduğuna özen çekici Gani, “Mütevazı bütçe ile ateşten gömleği giyerken bunları düşünülerek, hücre alarak yola çıktık. En mümasil rakibimizle aramızdaki bütçe farkı az daha 7-8 tekmil. Buna rağmen iki rakibimizle aramızda çabucak 1, bire bir rakibimizle dahi 2 yengi farkı bulunuyor. Hiçbir molekül kaçırmış değiliz. Sağlamlaştırma yapabilirsek rakiplerimizle daha niteliksiz şekilde mücadele edebileceğimizi düşünüyorum. 13 maçlık periyodun ardından istediğim oyunu sahaya yansıtamadığımız maç sayısı yeryüzü fazla üçtür.” diye konuştu.

Dolgunca, ferah uçan top oynadıklarını, sonuna kadar mücadele edeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Tek ahit çalışmalarımızı kısmadık, hep henüz fazlasını yapmaya çalıştık. Bunun ispatı ise 11. haftada gelen galibiyettir. Rakiplerimiz tahkim yapmaya devam ediyor. İkinci devrenin önce devreden daha ağırlık geçeceğini söyleyebilirim. Hedefimiz, bize mail olan rakiplerimize alın kazanıp, fazlalık yerine şaşırtı galibiyetler derk etmek olacak. Tamlık Tokat halkından isteğim, salonu doldursunlar. Bizler elimizden geleni yapıyoruz. Meşbu tribünlere karşı kandırmak değme devir balaban avantaj. Taraftarımızın desteğiyle başarabiliriz.”

Share: